Hráč Schalke dostal pokutu za porušenie zákazu vychádzania: "Korona párty" ukončila až polícia

Amine HaritAmine Harit Zdroj: TASR/AP/Ina Fassbender

GELSENKIRCHEN - Marocký futbalista Amine Harit dostal od svojho klubu Schalke 04 pokutu za to, že porušil zákaz vychádzania spolkovej krajiny Severné Porýnie-Vestfálsko.

"Áno, je to tak. No teraz sú tu dôležitejšie témy, ako pokuty," povedal pre agentúru dpa športový riaditeľ Schalke Jochen Schneider, ktorý odkázal na utorňajšiu videokonferenciu klubov s vedením Nemeckej futbalovej ligy (DFL). Na nej sa má rozhodnúť o ďalšom pokračovaní sezóny.

Dvadsaťdvaročný Harit pred dvomi týždňami využil tréningové voľno FC Schalke 04, aby navštívil bar v Essene. Ten však mal byť zavretý pre šíriaci sa koronavírus. Polícia po polnoci takzvanú "korona párty" ukončila.

Marocký reprezentant sa za svoje správanie ospravedlnil a zapojil sa do nadácie "Schalke pomáha", ktorá prispieva potravinovými balíčkami pre najzraniteľnejších ľudí v Gelsenkirchene.

V Nemecku evidovali v utorok napoludnie viac ako 67-tisíc prípadov ochorenia COVID-19 a 650 mŕtvych. Celosvetovo je v 200 krajinách/územiach potvrdených takmer 800-tisíc prípadov nákazy novým koronavírusom SARS-CoV-2, podľahlo mu vyše 38.700 osôb.

Viac o téme: Schalke 04 Bundesliga Amine Harit
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: TASR/AP/Ina Fassbender
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články