Sedemnásobný grandslamový šampión Murray to vidí jasne: Každý čaká už len na to

Jamie Murray (vľavo)Jamie Murray (vľavo) Zdroj: SITA/AP/Nick Wass

BRATISLAVA - Odklad či zrušenie športových podujatí sa v športe dotkol mnohých organizátorov, v blízkej budúcnosti tento krok pravdepodobne čaká aj na prestížny tenisový turnaj v Londýne - Wimbledon. All England Club definitívny verdikt ešte neprijal, ale situácia vo svete v súvislosti s pandémiou koronavírusu napovedá, že je len otázkou času, kedy sa tak stane.

Myslí si to aj sedemnásobný grandslamový šampión v debli Brit Jamie Murray. "Myslím si, že každý čaká už len na to. Wimbledon je aktuálne asi najbližšie podujatie, ktoré ešte nezrušili alebo neodložili," povedal Jamie Murray pre BBC Radio 4. Tohtoročný Wimbledon by sa mal začať 29. júna a trvať dva týždne.

Podľa BBC Sport je na definitívu potrebná dohoda organizátorov s troma organizáciami - ATP, WTA a ITF. Očakáva sa, že k tomu dôjde v najbližších dvoch dňoch. All England Club už minulý týždeň informoval, že odklad so sebou isto prinesie "ťažkosti a veľké riziko". Podľa Škóta Jamieho Murrayho je na to viacero praktických argumentov.

"Myslím si, že presun je náročný z toho pohľadu, že by to malo dopad na ďalšie tenisové podujatia, ktoré stále nezrušili alebo nepreložili. Ďalší príklad je prostý, je ním denné svetlo. S posunom o každý týždeň bude v Londýne stále skôr zapadať slnko, nebolo by teda možné hrať tak dlho," prezradil Murray.

All England Club sa údajne interne zaoberá otázkou vrátenia vstupného za už predané lístky, preto tento proces trvá tak dlho. Zrušenie alebo odklad Wimbledonu isto zasiahne aj iné britské turnaje na tráve, ktoré mu predchádzajú - v Nottinghame, Birminghame, Eastbourne či londýnskom Queen's Clube. Už skôr organizátori parížskeho grandslamového turnaja Roland Garros rozhodli o presune podujatia na záver septembra.

Očakávané zrušenie Wimbledonu spôsobí, že profitenis sa hrať nebude minimálne do 13. júla. Hráči teda zostávajú doma a udržiavajú sa v kondícii. "Som doma, riadim sa pokynmi orgánov a snažím sa zostať aktívny v maximálnej možnej miere. Súčasnosť je úplne rozdielna od nášho tradičného života. Väčšinu roka sme pravidelne na cestách, každý týždeň v inom meste. Človek si na taký spôsob fungovania zvykne," prezradil Murray.

Viac o téme: Jamie Murray
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA/AP/Nick Wass
  • Zdroj: SITA

Súvisiace články