Lintner, Švarný, Rapáč a Sersen: Zástupcovia hráčov rokovali s vedením o hráčskych zmluvách

Richard LintnerRichard Lintner Zdroj: TASR - Ján Krošlák

NITRE - V utorok sa v Nitre uskutočnilo prvé stretnutie hokejistov pôsobiacich v najvyššej slovenskej súťaži s riaditeľom spoločnosti Pro-Hokej Richardom Lintnerom. Predmetom diskusie boli hráčske zmluvy v Tipsport lige, ktoré by po novom mohli obsahovať dohodnuté ustanovenia, vychádzajúce zo spomenutých rokovaní.

Viac než 200 svojich hokejových kolegov v utorok zastupovali Ivan Švarný z HKM Zvolen, Branislav Rapáč z HC Košice a Michal Sersen zo Slovana Bratislava. "Snažíme sa bojovať za práva hráčov a chceme posilniť ich hlas v hokejovom hnutí. Zjednotili sme sa, aby sme rokovali o budúcich hráčskych zmluvách v Tipsport lige, čo je pre nás momentálne kľúčová otázka," uvádza sa v ich spoločnom vyhlásení.

Súčasťou vzoru hráčskych zmlúv by mohli byť aj body o presne určenej výške odmien a dĺžke ich vyplácania počas zranení, výpovednej doby či počas obdobia preradenia hokejistu do nižšej súťaže. Richard Lintner po stretnutí pod Zoborom skonštatoval, že ho teší záujem hráčov a cieľom je dospieť k spoločnej dohode.

"Na rozdiel od minulosti dnes máme adekvátneho partnera, s ktorým sa môžeme rozprávať na rôzne témy. Som veľmi rád, že napriek náročnej aktuálnej situácii majú hráči a aj kluby veľký záujem nájsť optimálne riešenie. Spoločne sa dnes môžeme komplexnejšie pozrieť na konkrétne ustanovenia hráčskych zmlúv a nájsť priestor na dohodu," uviedol majster sveta z roku 2002.

Pandémia koronavírusu spôsobila nielen predčasné ukončenie sezóny 2019/2020, ale aj finančné problémy mnohých klubov. Spoločnosť na čele s Richardom Lintnerom už na túto situáciu reagovala. "Každý klub momentálne rieši situáciu najlepšie, ako vie. Dôležité bude, akú finančnú pomoc dostanú zo strany štátnych inštitúcií i Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH). Momentálne nemáme konkrétne informácie. Pro-Hokej však už za kluby poslal zväzu žiadosť o finančnú pomoc," dodal Lintner.

Viac o téme: Richard Lintner Michal Sersen Ivan Švarný Branislav Rapáč Pro-Hokej
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: TASR - Ján Krošlák
  • Zdroj: SITA

Súvisiace články