Bratislava Capitals na prahu veľkého vstupu: Pozitívny výsledok klub posunie do nadnárodnej súťaže

Radosť hráčov Bratislava CapitalsRadosť hráčov Bratislava Capitals Zdroj: Facebook - Bratislava Capitals

VIEDEŇ - O účasti slovenského hokejového klubu Bratislava Capitals v nadnárodnej Rakúskej lige by sa malo rozhodnúť do 15. apríla. V utorok o tom informovala agentúra APA.

Podľa jej informácií momentálne prebieha ekonomický audit bratislavského tímu, čo je jedna z podmienok prijatia do súťaže. "Za predpokladu jeho pozitívneho výsledku sa očakáva, že jedenásť doterajších účastníkov súťaže urobí konečné rozhodnutie o prijatí Bratislava Capitals do 15. apríla," uviedol konateľ súťaže Christian Feichtinger.

Do 31. marca muselo všetkých jedenásť súčasných tímov ligy predložiť prihlášku do nasledujúcej sezóny, čo sa v utorok aj stalo. Štart novej sezóny je naplánovaný na 18. septembra, no bude podliehať vývoju pandémie koronavírusu, pre ktorú 10. marca vedenie súťaže predčasne ukončilo sezónu 2019/20.

Nadnárodná Rakúska liga mala prebiehajúcej sezóne názov Erste Bank Eishockey Liga (EBEL), no tento partner s ňou na nasledujúci ročník už nepredĺžil kontrakt.

Bratislava Capitals už dostali zelenú od Výkonného výboru Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH) na účasť v medzinárodnej súťaži, v ktorej pôsobia tímy z Rakúska, Talianska, Česka a Maďarska.

Slovenské kluby v ére samostatnosti pôsobili mimo územia SR dosiaľ len v troch prípadoch - Lev Poprad a Slovan Bratislava účinkovali v nadnárodnej KHL a Nové Zámky v MOL lige.

Viac o téme: Christian Feichtinger Bratislava Capitals
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: Facebook - Bratislava Capitals
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články