Aj český klub prinútený k nevyhnutným opatreniam: Hokej sa zastavil zo dňa na deň

Hráči Liberca sa radujú z gólu
Hráči Liberca sa radujú z gólu

LIBEREC - Vedenie českého hokejového klubu Bílí Tygři Liberec sa dohodlo s hráčmi, realizačným tímom i ďalšími zamestnancami na znížení platov. Reagovalo tak na ekonomické problémy spojené s pandémiou koronavírusu a po predčasnom ukončení sezóny 2019/2020.

Ako informuje portál idnes.cz, u niektorých hráčov držiteľa Prezidentského pohára za víťazstvo v základnej časti ide až o viac než 50% miezd. "Hokej, ako taký, sa zastavil zo dňa na deň a mnohé plánované príjmy si môžeme škrtnúť. Zásadnú pomoc, čo sa týka náhrady škôd, nemôžeme čakať od nikoho. Preto sme sa dohodli na tom, že príde k platovým úpravám. Každý musel urobiť nejaké ústupky. Chcel by som sa všetkým zúčastneným za priebeh rokovania poďakovať, pretože veľa hráčov a trénerov muselo zásadne ustúpiť zo svojich štandardov," uviedol prezident klubu Petr Syrovátko.

Hráčom krátili platy percentuálne podľa výšky kontraktov. Z hokejistov sa na rokovaniach zúčastnili kapitán Petr Jelínek a obaja asistenti Ladislav Šmíd a Michal Birner. "Je jasné, že musia prísť nevyhnutné opatrenia, aby náš klub mohol v najbližších mesiacoch fungovať ďalej," uviedli hráči vo vyhlásení. Rovnaké opatrenia vstúpili v platnosť aj na farme Liberca v Benátkách nad Jizerou.

Ako informuje idnes.cz, z extraligových klubov sa pred Libercom k podobnému kroku odhodlala iba Kometa Brno.


Tagy: HC Bílí Tygři Liberec

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka českej Tipsport Extraligy
Zdroj:
TASR
Foto:
hcbilitygri.cz

DISKUSIA