O divácku kulisu sa obávať nemusia: Originálny nápad fanúšikov prispeje na pomoc chorému chlapcovi

Futbalisti a fanúšikovia Borussie Mönchengladbach
Futbalisti a fanúšikovia Borussie Mönchengladbach

BERLÍN - Fanúšikovia futbalového klubu Borussie Mönchengladbach, v ktorého drese pôsobí aj slovenský futbalista László Bénes, sa originálne pripravujú na variant, že nemecká liga sa bude kvôli koronavírusu dohrávať bez divákov. Začali vyrábať vlastné plastové podobizne v životnej veľkosti, ktoré po reštarte prerušenej Bundesligy umiestnia na tribúny. Navyše časť peňazí z výroby ide na charitu.

Jeden plastový a nepriaznivému počasiu odolný dvojník vyjde na 19 eur. Dve eurá z každého predaného kusu idú na pomoc malému chlapcovi Benovi, ktorý trpí spinálnou svalovou atrofiou. Ďalšia časť peňazí zase pomáha siedmim zamestnancom fan klubu, ktorým hrozí, že ak sa nezačne hrať, prídu o prácu.

"Zvyšok sú náklady na výrobu, ktoré pre zmenu pomáhajú dvom malým firmám v Mönchengladbachu, ktoré by inak museli zavrieť. Nič na tom nezarábajú, ale až táto 'vojna' skončí, tak budeme mať zaujímavú spomienku. Nemáme ani žiadny konkrétny cieľ, ale očakávam , že by sa ich mohlo predať niekoľko tisíc," povedal agentúre AP hovorca fan klubu Thomas Weinmann.

Nemecká Bundesliga bola kvôli pandémii koronavírusu rovnako ako väčšina súťaží vo svete prerušená. A ako oznámilo vedenie prvých dvoch najvyšších líg, nebude sa hrať minimálne do konca apríla.


Tagy: Borussia Mönchengladbach László Bénes Thomas Weinmann

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Bundesligy
Zdroj:
ČTK
Foto:
SITA/AP - Claude Paris

DISKUSIA