Čiliak zrejme bude meniť dres: Dvojnásobný majster Česka by mal posilniť nováčika

Marek Čiliak v akcii ako hráč PSG Berani Zlín
Marek Čiliak v akcii ako hráč PSG Berani Zlín

ČESKÉ BUDĚJOVICE - Slovenský hokejový brankár Marek Čiliak by sa mohol stať novou akvizíciou nováčika českej najvyššej súťaže ČEZ Motor České Budějovice. Informoval o tom portál iSport.cz. Klub z juhu Českej republiky postúpil medzi tamojšiu elitu po siedmich rokoch a napriek tomu, že z dôvodu koronavírusu bola predčasne ukončená aj druhá najvyššia súťaž.

Podľa iSport.cz je prestup brankára Komety Brno na spadnutie. V predošlej sezóne bol totiž tímovou jednotkou Karel Vejmelka a zrejme sa na tom nič meniť nebude. Čiliak dokonca v priebehu ostatného ročníka putoval na hosťovanie do Zlína, kde odchytal 19 stretnutí, teda o osem viac než za Kometu. V jej drese sa stal dvakrát majstrom Česka a v sezóne 2016/2017 sa stal najužitočnejším hráčom play-off.

V českej extralige sa prestupové obdobie začne 1. mája a aj preto bol Čiliak stručný na otázku novinárov. "Nie je to oficiálne, nemôžem to komentovať," uviedol v textovej správe rodák zo Zvolena. Podobne reagovala aj druhá strana. "V túto chvíľu sa k tomu nechcem vyjadrovať," povedal generálny manažér Českých Budějovic Stanislav Bednařík, ktorý sa zaslúžil o rozmach klubu v posledných sezónach.

Vo štvrtok 2. apríla oslávi Marek Čiliak 30. narodeniny a spomenutý prestup by mohol byť potrebným impulzom v jeho kariére. ČEZ Motor České Budějovice suverénne vyhral základnú časť Chance ligy, keď v 30 zápasoch stratil iba deväť bodov. V jeho farbách pôsobí zatiaľ jediný slovenský hokejista - skúsený obranca René Vydarený. Ten v predošlom ročníku nazbieral v 52 zápasoch solídnych 30 bodov (7+23).


Tagy: Marek Čiliak ČEZ Motor České Budějovice

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka českej Tipsport Extraligy
Zdroj:
SITA
Foto:
hcbilitygri.cz/Jiří Princ

DISKUSIA