Koronavírus si nevyberá: Nakazený je aj brat legendárneho šampióna a bývalý daviscupový kapitán USA

Patrick McEnroePatrick McEnroe Zdroj: SITA/AP - John Minchillo

NEW YORK - Bývalý tenista a kapitán daviscupového tímu USA Patrick McEnroe mal pozitívny test na nový koronavírus. Vo videu na sociálnej sieti informoval, že sa momentálne cíti dobre.

Pred desiatimi dňami sa u neho objavili mierne príznaky ochorenia, preto sa nechal testovať s pozitívnym výsledkom. "Dobrá správa je, že sa cítim fajn a symptómy ustúpili. Naozaj sa cítim stopercentne," odkázal mladší brat sedemnásobného grandslamového šampióna Johna McEnroea.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Patrick McEnroe (@patrick.mcenroe),

Päťdesiattriročný Patrick McEnroe žije v štáte New York. Počas aktívnej kariéry sa presadil najmä vo štvorhre, získal v nej 16 turnajových titulov a v roku 1989 triumfoval v debli na Roland Garros. Vo dvojhre si pripísal jeden titul na okruhu ATP. V roku 2007 priviedol ako kapitán Američanov k triumfu v Davisovom pohári. V súčasnosti pôsobí ako tenisový expert pre televíziu ESPN. Informovala agentúra AP.

V americkom štáte New York zomrelo v dôsledku ochorenia COVID-19 už 1550 ľudí. Celkovo tak v Spojených štátoch v utorok presiahol počet úmrtí ľudí infikovaných koronavírusom SARS-CoV-2 číslo 3400.

Viac o téme: Patrick McEnroe
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA/AP - John Minchillo; VIDEO: Instagram - Patrcik McEnroe
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články