Reina tvrdí, že mal koronavírus: Najhoršie okamihy života, nemohol som dýchať

Pepé Reina Pepé Reina Zdroj: SITA/AP/Rui Vieira

BIRMINGHAM - Aj keď nepodstúpil test, brankár futbalistov Aston Villy Pepe Reina je presvedčený, že prekonal nákazu choroby COVID-19. Tridsaťsedemročný španielsky gólman na sebe pociťoval príznaky nového typu koronavírusu a chvíľami sa vraj dusil. Uplynulé dni označil za najhoršie chvíle v živote.

"Asi pred dvoma týždňami som sa začal cítiť zle. Bol som veľmi unavený a zacítil som prvé symptómy vírusu. Horúčka, suchý kašeľ a bolesť hlavy, ktorá pokračovala," povedal Reina talianskemu denníku Corriere dello Sport.

"Najťažšie chvíle nastali, keď som nemohol dýchať, 25 minút sa mi nedostávalo kyslíka. Boli to najhoršie okamihy môjho života. Nekonečné minúty strachu, ako by sa mi zavrelo hrdlo," líčil Reina, ktorý v Aston Ville hosťuje z AC Miláno.

Týždeň bol v úplnej izolácii aj od rodiny. "Prvých šesť až osem dní som bol zamknutý v izbe, 18 dní som neopustil svoj dom. Až teraz môžem povedať, že som svoju bitku s koronavírusom vyhral," dodal Reina, ktorý chytal aj za Barcelonu, Liverpool, Bayern Mníchov či Neapol.

Viac o téme: Koronavírus
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA/AP/Rui Vieira
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články