Očakávaný súboj v UFC s ďalšou ranou: Nurmagomedov odmieta opustiť Rusko!

Chabib NurmagomedovChabib Nurmagomedov Zdroj: SITA/AP - Pavel Golovkin

NEW YORK - Snaha najprestížnejšej organizácie miešaných bojových umení zorganizovať galavečer UFC 249 v pôvodnom termíne 18. apríla dostala ďalšiu ranu. V hlavnom súboji galavečera mal Rus Chabib Nurmagomedov obhajovať opasok šampióna ľahkej váhy proti Američanovi Tonymu Fergusonovi. V stredu ale Nurmagomedov prostredníctvom sociálnej siete oznámil, že neopustí karanténu v Rusku a nebude tak v pôvodnom termíne bojovať.

"Chápem všetko a som určite ešte viac sklamaný ako fanúšikovia, že sa duel neuskutoční. Mal som ďalšie plány, no neviem to kontrolovať. Ukazuje sa, že celý svet by mal byť v karanténe. Vlády všetkých krajín a slávni ľudia z celého sveta vyzývajú, aby sa dodržiavali všetky bezpečnostné opatrenia v snahe obmedziť šírenie choroby. A ja by som mal lietať po celom svete?" povedal bojovník.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Staying home in quarantine and reading the reaction of people to the situation around my fight, it turns out that the whole world should be in quarantine, governments of all countries, famous people around the world urge people to follow all safety requirements in order to limit the spread of the disease, to save people, and Khabib is the only one relieved of all obligations and must demonstrate free will and train flying around the world, for the sake of fight? - I understand everything and I’m definitely upset more than you to cancel the fight, probably like all others, I had many plans after the fight, but I can’t control it all. The greatest countries and the largest companies of our time are shocked by what is happening, every day the situation changes unpredictably. But Khabib still has to fight, is that what you saying? - Take care of yourself and put yourself in my shoes. - Сижу дома на карантине и читаю реакцию людей на ситуацию вокруг моего боя, получается весь мир должен сидеть на карантине, правительства всех стран и известные люди всего мира призывают людей соблюдать требования безопасности, чтоб ограничить распространение болезни ради спасения людей, а Хабиб, освобождён от всех обязательств и должен демонстрировать свободу воли и тренироваться летая по всему миру рискуя своей жизнью ради боя ? - Я все понимаю и точно не меньше вас расстроен отменой боя, наверно у меня , как и у всех других, было много планов после боя, но я не в силах контролировать все это. Сверх державы и крупнейшие компании нашего времени в шоке от того, что происходит, каждый день ситуация меняется непредсказуемо. Но Хабиб все равно должен драться, так получается? - Берегите себя и поставьте себя на мое место.

Príspevok, ktorý zdieľa Khabib Nurmagomedov (@khabib_nurmagomedov),

Pre pandémiu koronavírusu sa mal duel uskutočniť za zatvorenými dverami a v novom dejisku po tom, ako podujatie oficiálne zakázali v newyorskom Barclays Center. Prezident UFC Dana White ešte na rozhodnutie Rusa nereagoval, uviedla agentúra AP.

Agentúra TASS už dávnejšie informovala, že Nurmagomedov sa na záver tréningového kempu vrátil domov do Dagestanu. Jeho domovskú telocvičňu v USA, American Kickboxing Academy v San Jose, museli zavrieť pre šírenie nákazy. Jeho otec Abdulmanap Nurmagomedov tvrdil, že galavečer UFC 249 sa presunie do Dubaja, podľa hlavného trénera Javiera Mendeza sa mohol konať v Abú Zabí.

 

 

Viac o téme: Tony Ferguson UFC Chabib Nurmagomedov
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA/AP - Pavel Golovkin
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články