Olympijský výbor sa rozhodol pomôcť ľudom v prvej línii: Podporu získajú aj športovci

Zuzana Rehák-ŠtefečekováZuzana Rehák-Štefečeková Zdroj: TASR/Michal Svítok

BRATISLAVA - Slovenský olympijský a športový výbor (SOŠV) a Nadácia SOŠV prostredníctvom svojho rezervného fondu Pripravení pomáhať podporili ľudí v prvej línii. Nadácia pri Nemocnici akad. L. Dérera na bratislavských Kramároch dostala na nákup dôležitých pomôcok 10.000 eur. Špeciálny rezervný fond v budúcnosti podporí aj športovcov, ktorí sa pre opatrenia proti šíreniu pandémie vírusu SARS-CoV-2 a ochorenia COVID-19 dostali do finančnej núdze.

SOŠV sa rozhodol zareagovať na situáciu spôsobenú koronavírusom zriadením rezervného fondu, do ktorého už vyčlenil prvé finančné prostriedky. Zároveň vyzval športové zväzy, aby sa pridali k tejto iniciatíve, alebo si založili vlastné rezervné fondy na zmiernenie následkov súčasnej pandémie u postihnutých športovcov i verejnosti. Členovia správnej rady Nadácie SOŠV sa rozhodli prvé finančné prostriedky venovať zdravotníkom, ktorí bojujú o zdravie pacientov.

"Spoločne sme sa zhodli, že v týchto dňoch financie najviac potrebuje zdravotníctvo. Chceme pomôcť nemocnici na Kramároch, aby bola pripravená na možný nával pacientov. Aj preto sme nečakali a pridelili sme prvú podporu z rezervného fondu priamo na pomoc tomuto medicínskemu zariadeniu," uviedla v tlačovej správe dvojnásobná strieborná olympijská medailistka v streľbe a členka správnej rady Nadácie SOŠV Zuzana Rehák Štefečeková.

"Všetkým ľuďom bojujúcim v prvej línii patrí veľká vďaka za ich službu. Športovci chcú pomáhať aj týmto hrdinom v zdravotníckych zariadeniach. V ďalších týždňoch a mesiacoch by sme radi podporili aj športovcov i členov ich realizačných tímov, ktorí sa pre zrušené podujatia či súťaže a stratu zamestnaní dostali do finančnej núdze. Budeme pozorne sledovať situáciu a reagovať na podnety, ktoré dostaneme," doplnila Rehák Štefečeková.

Suma 10.000 eur poslúži na nákup dezinfektora a iných zdravotníckych ochranných pomôcok na boj s koronavírusovou pandémiou. "Solidarita ľudí i firiem je v tejto ťažkej dobe úžasná. Nečakali sme, že sa tak veľa ľudí pustí do organizovania dobrovoľníctva, šitia rúšok či zabezpečovania finančnej podpory na nákup dôležitých ochranných prostriedkov a ďalšieho dôležitého vybavenia. Podporu zo strany športovcov a Nadácie Slovenského olympijského a športového výboru si veľmi vážime," zareagoval na finančný dar správca nadácie pri Nemocnici akad. L. Dérera na Kramároch a námestník riaditeľky Univerzitnej nemocnice Bratislava Alexander Mayer.

Viac o téme: Zuzana Rehák Štefečeková SOŠV Alexander Mayer
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: TASR/Michal Svítok
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články