UEFA posiela odkaz všetkým zväzom: Nespravte to isté čo Belgicko!

Aleksander ČeferinAleksander Čeferin Zdroj: profimedia.sk

FRANKFURT - Európska futbalová únia (UEFA) v piatok varovala národné ligy pred predčasným ukončením sezóny 2019/20 a zdôraznila, že to môže viesť ku komplikáciám s účasťou v európskych pohárových súťažiach v nasledujúcom ročníku.

"Účasť v nich je podmienená poradím v riadne skončených ligách. Predčasne ukončenie by tak mohlo vzbudiť pochybnosti o tom, či bola táto podmienka splnená," uviedla UEFA v liste, ktorý adresovala asociácii klubov a európskych líg.

UEFA tak reagovala na rozhodnutie belgickej futbalovej ligy, ktorá vo štvrtok ako prvá v Európe predčasne ukončila sezónu. Stalo sa tak pred záverečným kolom základnej časti. Vedenie súťaže rozhodlo, že titul získa tím FC Bruggy, ktorý mal na čele tabuľky 15-bodový náskok pred Gentom. Belgická liga bude mať v novej sezóne rovnaké zloženie. Nik z nej nezostúpi a do súťaže nepribudnú žiadni nováčikovia.

Česká LFA rešpektuje výzvu UEFA

Vedenie najvyššej českej súťaže rešpektuje výzvu Európskej futbalovej federácie národným federáciám, aby z dôvodu pandémie nového koronavírusu predčasne neukončovali domáce ligové súťaže. Podľa UEFA sú tieto kroky v súčasnej situácii "unáhlené a neopodstatnené".

"UEFA sa rozhodla vyslať jasný signál. Predčasné ukončenie národných súťaží vidí ako poslednú možnosť vo chvíli, keď bude zrejmé, že nebude možné ich dokončenie z dôvodu nedostatku termínov v kalendári alebo po nariadení štátnych orgánov," vysvetlil výkonný riaditeľ LFA Tomáš Bárta, ktorý v piatok predpoludním absolvoval spoločnú telekonferenciu so zástupcami ostatných európskych líg.

Viac o téme: UEFA
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: profimedia.sk
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články