Bavori môžu pokojne spávať: Nový kontrakt vo vrecku, zaslúžená odmena za parádne výkony

Flick dostal v Bayerne riadnu zmluvu do júna 2023
Flick dostal v Bayerne riadnu zmluvu do júna 2023

MNÍCHOV - Nemecký futbalový klub Bayern Mníchov povýšil dočasného trénera Hansiho Flicka a ponúkol mu zmluvu do júna 2023. Nástupca Nika Kovača ju prijal a po reštartovaní súťažného ročníka bude viesť rekordného bundesligového šampióna ako hlavný kormidelník, informovala agentúra AFP.

Pod vedením Flicka sa mužstvu darilo, keď z 21 súťažných zápasov dokázalo vyhrať až osemnásť. Fanúšikom Bayernu sa okrem výsledkov páčil aj ofenzívny herný prejav tímu, ktorý mal priemer vyše troch strelených gólov na jedno stretnutie. "Konverzácia s funkcionármi klubu bola bezproblémová, rýchlo sme dospeli k dohode o spolupráci. Zadefinovali sme si smer, ktorým sa chceme v ďalších rokoch uberať. Verím, že môžeme dosiahnuť veľké úspechy," uviedol Flick po podpise kontraktu.

Bayern je po 25. kole na čele tabuľky najvyššej nemeckej súťaže so štvorbodovým náskokom pred Borussiou Dortmund. V prvom osemfinálovom súboji Ligy majstrov vyhral na ihrisku Chelsea Londýn 3:0, odveta v Allianz Arene sa pre šírenie koronavírusu zatiaľ neuskutočnila.


Tagy: Bayern Mníchov Hansi Flick

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Bundesligy
Zdroj:
TASR
Foto:
SITA/AP/Martin Meissner

DISKUSIA