Dohrá sa NHL bez divákov? Český gólman baví internet, jeho reakcia vám zlepší náladu

Český brankár David Rittich
Český brankár David Rittich

JIHLAVA - Český hokejový brankár David Rittich naplnil príslovie o tom, že všetko zlé je na niečo dobré. Pozastavenie NHL kvôli pandémii koronavírusu umožnilo opore Calgary doliečiť problémy s poraneným lakťom, v rodnej Jihlave potom mal počas karantény dostatok času dohnať resty okolo domu, ktorý si vlani zadovážili s manželkou Nikolou.

"Keď to poviem trošku blbo, tak mi pauza celkom prospela zo zdravotného hľadiska. Mal som nejaké problémy, ktoré som potreboval vyriešiť. Deň pred odletom som dostal injekciu plazmy do lakťa, ktorý som mal pohmožděný. Mal som tam natiahnuté šľachy. Týždeň som nemohol nič robiť, až tento týždeň som začal lakeť preťahovať a rehabilitujem, aby som ho mal v poriadku," povedal Rittich počas dnešnej videokonferencie s novinármi.

S klubom je v spojení

V období, keď bolo vyhlásené prerušenie NHL, mal zrovna v Calgary rodičov. "V Európe už bol koronavírus celkom rozšírený, ale do Kanady sa to ešte len dostávalo. Rodičia mali obavy, či sa dostanú späť do Čiech, ale našťastie to všetko vyšlo. Nám bolo povedané, že nesmieme na ranné rozkorčuľovanie pred zápasom, potom sa zrušil zápas a my sme čakali, čo bude ďalej," rozprával Rittich. 

S klubom je v spojení. "Informácie dostávame od manažéra každý deň, aby sme vedeli, aký je vývoj a s čím máme počítať. S chalanmi som tiež v kontakte, máme svoj skupinový chat, kde si píšeme každý deň a riešime, čo sa deje. Myslím, že informácie dostať môžeme, ale nikto nevie, čo bude a ako sa to bude vyvíjať," priznal Rittich. 

Na odreagovanie si rád zahrá hru FIFA. "Fandím Bayernu, takže hrám za svojich chlapcov alebo za belgický nároďák." Každodenne ale tiež sleduje, koľko nakazených pribúda v provincii Alberta. "Jeden deň to bolo dvadsaťtri, zrazu včera sto osemnásť. Počítam, že to asi ešte nejaký týždeň pôjde. Keď sa pozrieme, ako to teraz vyzerá v USA alebo Kanade, tak tam sa to teraz rozbieha vo veľkom," pokračoval. 

Zdravie je teraz dôležitejšie

Či sa ešte sezóna NHL dohrá, nechcel odhadovať. "Je to mimoriadne komplikovaná otázka a ja by som sa k tomu nechcel vyjadrovať, pretože je tam veľmi veľa premenných. Zdravie je teraz ale dôležitejšie, pretože to máme len jedno," zdôraznil Rittich. 

Dohraniu play off napríklad až v auguste, ako znie jeden z možných scenárov, by sa nebránil. "Myšlienka je to zaujímavá. A myslím, že veľa ľudí zaskočila, pretože treba u nás v tíme sme o tom vôbec nevedeli, potom nám ale povedali, že to vymysleli hráči. Z toho ekonomického hľadiska by som sa ale nečudoval, keby táto situácia nastala, pretože by to mohlo vrátiť nejaké peniaze ako lige, tak aj majiteľom," podotkol český reprezentant. 

A dohrávať bez divákov? "Samozrejme sa teraz rieši hlavne zdravie, aby sa zastavilo šírenie vírusu, ale hokej hráme hlavne pre divákov a pre deti, ktoré nás majú za vzory. Bez tých divákov by to bolo asi divné. A ja by som si pripadal asi ako v Benátkach , keď som hrával za Jihlavu. Alebo v Beroune," povedal s úsmevom Rittich. 


Tagy: Calgary Flames David Rittich koronavírus

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka NHL
Zdroj:
ČTK
Foto:
SITA/AP/Mark J. Terrill

DISKUSIA