Šancu na životné príbehy odfúkol víchor: Smútok zažíva i česká tenisová velikánka

Martina Navrátilová je jednou z najväčších legiend Wimbledonu
Martina Navrátilová je jednou z najväčších legiend Wimbledonu

MIAMI - Zrušenie Wimbledonu nebolo pre legendárnu tenistku Martinu Navrátilovú prekvapenie, pretože si nevedela predstaviť, ako by sa trávnatý Grandslam odohral za súčasnej pandémie koronavírusu. Napriek tomu bola deväťnásobná víťazka dvojhry na tráve v All England Clube smutná, keď usporiadatelia oznámili zrušenie slávneho turnaja.

"Čakala som to, ale stále to je tvrdá rana," povedala šesťdesiattriročná Navrátilová vo videorozhovore pre Tennis Channel s ďalšou bývalou svetovou jednotkou Tracy Austinovou z USA.

Organizátori londýnskeho Grandslamu Wimbledon odvolali, keďže turnaj hraný na tráve nie je možné presunúť ako napríklad antukové Roland Garros "Je to mrzuté," povedala Navrátilová, ktorá vo Wimbledone získala titul tiež sedemkrát aj vo štvorhre a štyrikrát v mixe. "Jazdila som tam každý rok od roku 1973 a ani raz som nechýbala," podotkla česká rodáčka. "Prišla ale táto pandémia a zastavila celý svet," uviedla.

Cieľová čiara je v nedohľadne

Tenisová sezóna je zatiaľ prerušená do polovice júla. Nie je ale isté či sa potom rozbehne, alebo bude návrat na kurty ešte odsunutý. "Cieľová čiara je v nedohľadne. Nikto nevie, kedy a ako začať trénovať, ale všetci sú na rovnakej lodi," povedala. Sama si nevie predstaviť, že by ju súčasná situácia zastihla v čase, keď sama hrala. "Chcela by som strašne hrať, som súťaživá s túžbou ísť si za svojím cieľom. A teraz ste bez možnosti mať pred sebou nejakú métu, pretože neviete, čo bude."

Podľa osemnásťnásobnej grandslamovej šampiónky vo dvojhre je súčasná situácia zložitá pre všetkých tenistov. "Mladí prichádzajú o šancu naberať skúsenosti a zlepšovať sa v súbojoch s lepšími," povedala Navrátilová. A poukázala aj na situáciu hrajúcich legiend Švajčiara Rogera Federera či Sereny Williamsovej z USA. "Pre hráčov, ako sú oni, je čas nepriateľ."

"Tenis je prepych a dúfam, že raz zase uvidíme všetkých tých skvelých hráčov znovu hrať. Ale teraz sú dôležité bezpečnosť a zdravie," povedala Navrátilová.


Tagy: Martina Navrátilová Wimbledon koronavírus

Zdroj:
ČTK
Foto:
SITA/AP/Robert Dear

DISKUSIA