Djokovičova spanilá jazda dostala nečakanú stopku: Srbský fenomén je najväčším porazeným

Novak Djokovič počas podniku ATP 500 v DubajiNovak Djokovič počas podniku ATP 500 v Dubaji Zdroj: SITA/AP/Kamran Jebreili

BELEHRAD – Rok 2020 sa celkom určite zapíše do histórie nezmazateľným písmom. Ak nepočítame neslávne obdobie vojen, kedy išiel športový svet prirodzene do ústrania, ide o sezónu, ktorú si naša spoločnosť jakživ nepamätá. Tenisový kolotoč je pozastavený, sklamaní organizátori musia škrtať turnaj za turnajom, dokonca existujú obavy, že celý ročník je definitívne pasé. Už dnes je isté, že hrať sa nebude minimálne do 13. júla.

Nepríjemná situácia, ktorú spôsobila pandémia koronavírusu, sa dotkla aj najväčších hviezd bieleho športu. Tenis išiel bokom, hráči vo veľkej miere zostávajú doma a aj tréningové jednotky sú zväčša prispôsobené len na domáce podmienky. Výnimkou nie je ani srbský tenisový kráľ Novak Djokovič. Ten má za sebou rozprávkový vstup do roka, vyhral všetkých osemnásť zápasov, pričom postupne ovládol premiérový ročník ATP Cupu, úvodný Grand Slam sezóny v Melbourne, i februárové podujatie v Dubaji.


Čítajte aj: VIDEO Svetová jednotka to má skrátka v sebe: Djokovič nemusí mať v rukách ani raketu


Populárny Nole znovu demonštroval svoju obrovskú chuť po víťazstvách a naháňaní zdanlivo neprekonateľných rekordov. Mala to byť ďalšia sezóna s prívlastkom životná. Djokovič má všetky predpoklady, aby rok 2020 bol len v jeho réžii. Podľa viacerých odborníkov mohol dokonca útočiť na sezónny Grand Slam, čo sa naposledy podarilo austrálskej ikone Rodovi Laverovi (1969). Súčasťou kalendára mala byť aj olympiáda v Tokiu, o ktorej najslávnejší srbský športovec všetkých čias celé roky sníval. Zlato spod piatich kruhov je totiž jediná cennosť, ktorá chýba v jeho unikátnej zbierke triumfov.

Wilander v tom má jasno 

Belehradčan mal našliapnuté na výnimočnú sezónu, v ktorej mohol okrem iného prekonať aj rekord Rogera Federera v počte týždňov na pozícii prvého hráča sveta. A tak nečudo, že práve sedemnásťnásobného grandslamového šampióna možno považovať za hráča, ktorého nútená prestávka poškodila v najväčšej miere. Podobný postoj zaujal aj dlhoročný expert televízie Eurosport a bývalá svetová jednotka Mats Wilander, ktorý je presvedčený, že Djokovič je v súčasnej situácii najväčším "porazeným".

Novak Djokovič ovládol turnaj Galéria fotiek (3) Zdroj: TASR/AP/Kamran Jebreili

"Najväčší porazený musí byť Novak Djokovič. Tento rok neprehral ani jeden zápas a vírus zastavil jeho šnúru," tvrdí švédska legenda citovaná aj portálom tenisworldusa. "Je to rovnako strata času pre všetkých chlapcov, ktorí tvrdo tlačia na Rogera Federera, Rafaela Nadala a Novaka Djokoviča," dodal víťaz siedmich turnajov z veľkej štvorky.

S vyjadrením dlhoročného tenisového experta nemožno nesúhlasiť, prehrali sme však všetci. Porazeným nie je len Novak Djokovič, ale azda každý pravý športový fanúšik.

Viac o téme: Rafael Nadal Roger Federer Novak Djokovič Mats Wilander
  • Autor: © Zoznam/Patrik Seman
  • FOTO: SITA/AP/Kamran Jebreili
  • Zdroj: športky

Súvisiace články