Keď radí TOP hráč histórie, nastražte uši: VIDEO Unikátny rozhovor McDavida s Gretzkym!

Connor McDavid a Wayne Gretzky
Connor McDavid a Wayne Gretzky

EDMONTON – 1487 zápasov a dohromady neuveriteľných 2587 kanadských bodov. Unikátna bilancia, nemyslíte? Diapazón rekordov najlepšieho hráča všetkých čias je ale ďaleko širší. Wayne Gretzky je synonymom slova hokej, veď legenda Edmontonu Oilers je dodnes držiteľom väčšiny najdôležitejších primátov v Národnej hokejovej lige. Či o niektoré z nich príde, alebo nie, je vo hviezdach. Jedným z potenciálnych nástupcov fenomenálneho "The Great One" by mohol byť aj Connor McDavid, aktuálne najlepší hokejista sveta.

Zázračné dieťa kanadského hokeja je už od útleho detstva ospevovaný azda zo všetkých svetových strán. Niet divu, talent, ktorý dostal do vienka, je naozaj unikátny. Dvadsaťtriročný expres z Richmond Hill by mal byť tým vyvoleným, ktorý dokáže vrátiť Stanleyho pohár späť do Alberty. Oilers triumfovali naposledy v roku 1990, a aj preto súčasný kapitán jedného z najúspešnejších klubov histórie vyzvedal, aké je to zdvihnúť nad hlavu bájny pohár Lorda Stanleyho. Otázky smeroval na toho najpovolanejšieho, nenapodobiteľného muža menom Wayne Gretzky.

"Ten pocit, keď zvíťazíš, je skrátka neopísateľný. A ty Stanley Cup získaš," odpovedal Gretzky v unikátnom video rozhovore pre GQ Sports. "Celý život makáš na tom, aby si to dokázal. Už ako chlapec si zaiste sníval o tejto vete: Connor McDavid skóroval v predĺžení siedmeho zápasu a vystrieľal titul," pokračoval najlepší hokejista histórie. "Ak sa ti to nepodarí, tak si povieš: OK, tak nabudúce sa o to pokúsime znova. V momente, keď ten pohár naozaj zdvihneš nad hlavu, je to výnimočný pocit. A ty ho raz zdvihneš, pretože si príliš dobrý na to, aby sa tak nestalo," pokračoval štvornásobný šampión NHL. 

VIDEO Celý rozhovor Connora McDavida s Waynom Gretzkym

Legendárny stredný útočník si zaspomínal aj na prvé kroky v pozícii hokejového profesionála, pričom svojho mladého nasledovníka nezabudol pochváliť. "Samozrejme, aj ja som bol veľmi sledovaný, ale ty si bol už v šestnástich rokoch vnímaný ako jednoznačná jednotka draftu. O mne neustále omieľali: Nevieme, či môže hrať v NHL, možno bude príliš malý a príliš pomalý," priznal "The Great One" pesimistické prognózy vtedajších analytikov. 

"Naše cesty boli trochu odlišné, pretože si bol neustále pod tlakom a musel si napĺňať obrovské očakávania. Dokázal si to a jednostaj si sa zlepšoval. Nemyslím si, že si ľudia uvedomujú, pod akým veľkým tlakom boli hráči ako ty, Sidney Crosby alebo Mario Lemieux v čase, keď vkročili do ligy. Je to zložitejšie, než si ľudia myslia," pokračoval Gretzky, ktorý sa nikdy netajil tým, že je veľkým fanúšikom hry Connora McDavida.

Draftová jednotka z roku 2015 a líder Olejárov z Edmontonu sa počas rozhovoru s legendárnym nositeľom čísla 99 rozrozprával aj o kapitánovi Pittsburghu Penguins. "Nastúpiť premiérovo proti Sidovi bolo pre mňa skutočne vzrušujúce. Stál som tam počas hymny, pozeral som na naňho a hovoril som si: Preboha, na druhej strane je Sidney Crosby a ja budem hrať proti nemu. Potom sme sa postavili proti sebe na buly. Nikdy na to nezabudnem," rozplýval sa druhý najproduktívnejší hráč súčasnej sezóny hneď za klubovým spoluhráčom Leonom Draisaitlom. 

Hviezdne duo Oilers nazbieralo dohromady úctyhodných 207 bodov, čím jednoznačne kraľuje zvyšku pelotónu NHL. Či sa beztak bohatá bodová zbierka McDavida s Draisaistlom rozšíri, alebo nie, je momentálne otázne. Súťažný kolotoč prerušil nový koronavírus a vedenie profiligy sa pre pandémiu rozhodlo stopnúť základnú časť, do jej konca pritom zostáva odohrať 189 duelov. 


Tagy: Sidney Crosby Edmonton Oilers Wayne Gretzky Connor McDavid Leon Draisaitl

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka NHL
Zdroj:
športky
Autor:
© Zoznam/Patrik Seman
Foto:
Športky Koláž - SITA/AP/Jeffrey T. Barnes/Christopher Katsarov; Video: YouTube/GQ Sports

DISKUSIA