VIDEO Nechutný prípad v NHL: Zvrátené správanie šialenca, obráti sa vám žalúdok!

K'Andre Miller
K'Andre Miller

NEW YORK - Videokonferenciu medzi talentovaným obrancom K'Androm Millerom z New York Rangers a 500 hokejovými fanúšikmi narušil rasistický útok. Jeden z účastníkov piatkového chatu pod rôznymi užívateľskými menami počastoval dvadsaťročného Afroameričana, ktorého si Rangers vybrali v predminulom drafte ako 22. hráča celkového poradia, niekoľkokrát slovom "neger".

"Online chat K'Andreho Millera s fanúšikmi zamoril odporný jedinec rasistickými nadávkami, ktoré sme odstránili tak rýchlo, ako to len šlo. Týmto správaním, ktoré nemá miesto na internete, na ľade, ale ani nikde inde, sme boli neskutočne zdesení. Celú vec prešetrujeme," uviedli Rangers vo vyhlásení.

Miller odohral v uplynulej sezóne univerzitnej súťaže NCAA 36 zápasov, v ktorých si pripísal 18 bodov za 7 gólov a 11 nahrávok. Prešiel mládežníckymi tímami USA do 17, 18 i 20 rokov. V polovici marca podpísal trojročný nováčikovský kontrakt s Rangers a v piatok bol formálne predstavený fanúšikom.

"NHL je zhrozená tým, že videokonferencia, pri ktorej Rangers predstavovali svojho hráča fanúšikom, bola narušená zbabelými rasistickými narážkami. Ten, kto za nimi stojí, nie je v hokejovej komunite vítaný. V našej lige nebude niečo také tolerované. Ide o odsúdeniahodný čin, ktorý rovnako ako Rangers úplne odsudzujeme," komentovalo udalosť vedenie súťaže.

"Čo sa stalo, je neospravedlniteľné a sprosté. Rasizmus nemá v hokeji nikde na svete čo robiť. Sme nadšení, že K'Andre je v Rangers a teším sa, až budeme hrať spolu," povedal obranca mužstva z Manhattanu Jacob Trouba.


Tagy: New York Rangers K'Andre Miller

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka NHL
Zdroj:
ČTK
Foto:
SITA/AP/Winslow Townson; Video: Twitter/Chirping! In the Penalty Box; Twitter/New York Rangers

DISKUSIA