Všade na svete sa bojuje s vírusom, tu sa začína nová sezóna: Liga verí, že získa na popularite

Ilustračné fotoIlustračné foto Zdroj: Getty Images

DUŠANBE - Zatiaľčo drvivú väčšinu futbalových súťaží po celom svete zastavili pre pandémiu nového koronavírusu, v Tadžikistane cez víkend odštartuje nová ligová sezóna. Prvé zápasy tamojšej najvyššej futbalovej súťaže síce budú bez divákov, no národná federácia verí, že liga získa na popularite.

V sobotu bol v stredoázijskej krajine na programe úvodný zápas novej sezóny - duel Superpohára medzi úradujúcim ligovým šampiónom Istiklolom Dušanbe a vicemajstrom Chudžandom. Dušanbe na domácom štadióne bez divákov zvíťazilo 2:1, keď v druhom polčase dvoma gólmi zareagovalo na vedenie hostí. Istiklol bol dvojnásobným obhajcom v Superpohári, teraz v ňom tak získal tretí triumf za sebou a celkovo deviaty. Pred rokom zdolal vo finále rovnakého súpera 3:0 a pred dvoma tiež tohto súpera 3:2. V nedeľu je na programe úvodné kolo tamojšej Vyššej ligy, hrať sa budú prvé tri zápasy.

Liga v Tadžikistane je jednou zo štyroch na svete, ktoré nie sú zastavené napriek globálnej pandémii. V Európe sa hrá iba v Bielorusku a súťaže zatiaľ neprerušili v Burundi a Nikarague. V Tadžikistane zatiaľ neevidujú ani jeden prípad nákazy novým koronavírusom, napriek tomu sa prvé stretnutia budú hrať bez divákov.

"Viete, že vo všetkých krajinách sú ligy prerušené. Vďakabohu v Tadžikistane koronavírus nie je a v krajine sa začína nová sezóna. Verím, že neprítomnosť divákov nebude mať na zápasy vplyv," citoval denník The Guardian trénera Istiklolu Vitalija Levčenka.

Tadžická liga sa hrá systémom jar - jeseň. Istiklol získal majstrovskú trofej v minulom roku a stal sa prvým klubom v krajine, ktorý vybojoval šesť titulov v rade. Vznikol pritom len v roku 2007.

Viac o téme: Koronavírus Tadžikistan
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: Getty Images
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články