Zúriaca hviezda NHL si nedávala servítku pred ústa: Zas*aní idioti, prebuďte sa už!

Robin Lehner
Robin Lehner

LAS VEGAS - Prísne karanténne opatrenia a koronakríza ako taká nepridáva na psychickej pohode nikomu z nás. Poriadne rozrušený je aj aktuálny držiteľ trofeje Billa Mastertona Robin Lehner (28), ktorý je už dobre známy svojou priamosťou a vždy úprimným vyjadrením svojho názoru.

Brankár Vegas Golden Knights to nedávno potvrdil aj vo svojich kritických vyjadreniach na adresu vlády rodného Švédska, ktorej naložil za nedostatočné reagovanie na aktuálnu koronavírusovú pandémiu šíriacu sa po celom svete. 

"Za*raní idioti!" napísal bez servítky na sociálnej sieti švédsky gólman, ktorý pred prerušením sezóny zamieril do Vegas. V tíme Golden Knights stihol odchytať len tri stretnutia, ale okamžite dokázal svoje nesporné kvality, keď si udržal úspešnosť zákrokov nad 94 percent. Samotné dohratie tejto sezóny ale Švéd nevidí vôbec ružovo. "Nemyslím si, že môžete pokračovať v sezóne, keď máte vyše 100.000 pacientov s koronavírusom. Bezpečnosť je na prvom mieste. Nemôžete sa zrazu otočiť o 180 stupňov a začať znova hrať. Vidím nulovú šancu, že túto sezónu bude ešte možné zachrániť. Ja len dúfam, že budúca sezóna sa začne ako zvyčajne v októbri," uviedol pred časom švédsky reprezentant.

Pri poriadne ostrej kritike označil vládu Švédska za idiotov, pretože sa mu nepozdáva fakt, že v severskej krajine vzhľadom na celosvetovú pandémiu stále nedošlo na úplné uzavretie škôl. Lehnerovi sa nepáči ľahkovážny prístup vládnúcich predstaviteľov a zúriaci rodák z Göteborgu to dal vo svojom prípsevku na sociálnej sieti jasne najavo: "Moja malá sestra stále chodí do školy a má doma chorú matku, ktorá sa pravdepodobne ešte nevysporiadala s chorobou. Prebuďte sa už!" 

Švédsky brankár NHL trpí bipolárnou poruchou, pred začiatkom tejto sezóny doslova šokoval hokejový svet úprimným priznaním, že niekoľkokrát dokonca premýšľal aj o samovražde. Lehner v uplynulom ročníku získal tiež Jenningsovu trofej pre brankára s najnižším priemerom inkasovaných gólov.


Tagy: Robin Lehner Vegas Golden Knights

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka NHL
Zdroj:
športky, TASR
Foto:
SITA/AP - John Locher

DISKUSIA