Čeferin verejne kritizuje FIFA: Dôvodom je finančná pomoc pre hráčov, zväzy a kluby

Aleksander ČeferinAleksander Čeferin Zdroj: TASR/Niall Carson/PA via AP

MAINZ - Prezident Európskej futbalovej únie (UEFA) Aleksander Čeferin nesúhlasí s plánom Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA) prevziať úplnú kontrolu nad systémom prerozdelenia finančnej pomoci pre hráčov, zväzy a kluby v čase koronakrízy. Uviedol to v štúdiu nemeckej televíznej stanice ZDF.

FIFA ohlásila zámer finančne pomôcť futbalovej komiunite na celom svete, ale neuviedla konkrétnu sumu ani spôsob jej rozdelenia. "FIFA má rozhodnúť, koľko peňazí rozdelí a kto ich dostane a my by sme s tým mali súhlasiť. Podľa môjho názoru je to trochu zvláštne," povedal Čeferin.

"Nikto nemôže mať úplnú kontrolu nad tým, kam financie pôjdu. Na to treba prijať prísne pravidlá. FIFA ich nemôže distribuovať sama." Slovinec podporil snahu Nemcov obnoviť od mája domáce futbalové súťaže bez divákov v hľadisku. 

"Je to správna cesta, pokiaľ bude na prvom mieste zdravie hráčov," vyhlásil. Čeferin zároveň naznačil, že UEFA pozastaví pravidlá o finančnej zodpovednosti klubov. "Musíme byť flexibilní, veľa klubov je v zložitej situácii. Tentokrát budeme obozretní a uvidíme, ako to s touto sezónou dopadne."  

Viac o téme: UEFA FIFA Aleksander Čeferin
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: TASR/Niall Carson/PA via AP
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články