AIC vyzvala na urýchlenie rokovaní s nižšími talianskymi ligami: Potrebujeme nájsť finančné zdroje

Ilustračné fotoIlustračné foto Zdroj: SITA/AP/Piero Cruciatti/LaPresse

MILÁNO - Únia talianskych futbalistov (AIC) vyzvala futbalové orgány v krajine, aby urýchlili rokovania s predstaviteľmi nižších líg a finančne pomohli hráčom, ktorí sa ocitli na mizine. Nižšie talianske súťaže - rovnako ako najvyššia Serie A - prerušili pre pandémiu koronavírusu a mnohí futbalisti z menších klubov prišli o príjem.

"V tretej či štvrtej lige sú hráči, ktorí majú veľmi nízke zárobky. Potrebujeme nájsť finančné zdroje, aby sme im dali nejakú istotu. Okrem športovcov máme takisto zodpovednosť chrániť kustódov, fyzioterapeutov a ďalších zamestnancov klubov," citovala agentúra AFP prezidenta AIC Damiana Tommasiho.

Rokovania medzi vedením Serie A a AIC o skrátení platov počas pandémie koronavírusu stále viaznu, pokračovať by mali začiatkom budúceho týždňa. Vedenie ligy predbežne navrhlo celoplošnú redukciu platov hráčov o 30 percent v prípade, ak sa ročník 2019/2020 nedohrá, toto riešenie však musí schváliť AIC, ktorej sa navrhované opatrenie nepozdáva.

V Taliansko evidovali v nedeľu večer vyše 128.000 prípadov ochorenia COVID-19. Po nákaze novým koronavírusom SARS-CoV-2 tam zomrelo už viac ako 15.800 osôb, čo je najviac na svete. Celosvetovo evidovali v nedeľu večer vyše 1,253 milióna prípadov ochorenia, zomrelo viac ako 68.000 ľudí.

  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA/AP/Piero Cruciatti/LaPresse
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články