Bývalý nemecký gólman sa obáva obnovenia Bundesligy: Mohlo by to vytvoriť problém

René Adler
René Adler

BERLÍN - Bývalý nemecký futbalový brankár René Adler si myslí, že prípadné obnovenie Bundesligy počas pandémie koronavírus by mohlo vytvoriť silnú negatívnu reakciu v iných oblastiach spoločnosti.

"Mohlo by to vytvoriť problém v spoločnosti ako celku, ak by sa urobila výnimka iba pre futbal. Citlivý prístup je nesmierne dôležitý," povedal dvanásťnásobný reprezentant Nemecka.

Podľa Adlera by obnovenie Bundesligy vytvorilo nerovnováhu v porovnaní s ostatnými spoločnosťami a priemyselnými odvetviami, ktoré taktiež nemajú v dôsledku prísnych vládnych opatrení žiadne príjmy a snažia sa o prežitie. "Bude to náročné, ak nevznikne všeobecné opatrenie, ktoré bude platiť rovnako pre predajcu v stánku, pre majiteľa malej firmy i majiteľa hotelov," povedal.

Tridsaťpäťročný Adler ukončil kariéru vlani v drese Mainz 05. Predtým pôsobil v tímoch Bayer Leverkusen a Hamburger SV.

Vládne opatrenia na boj s koronavírusom platia do 19. apríla, futbalová sezóna je pozastavená do 30. apríla. Kluby najvyššej súťaže veria, že dohrajú sezónu za zatvorenými bránami, aby minimalizovali straty. Ak sa ročník už neobnoví, kluby prídu približne o 750 miliónov eur a podľa magazínu Kicker niekoľkým dokonca hrozí konkurz. Informovala agentúra dpa.

V Nemecku hlásili v pondelok dopoludnia už vyše 100.000 nakazených a 1584 mŕtvych. Celosvetovo je v 208 krajinách/územiach potvrdených viac ako 1,275 milióna prípadov nákazy novým koronavírusom SARS-CoV-2, podľahlo mu vyše 69.000 osôb.


Tagy: Bundesliga René Adler

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Bundesligy
Zdroj:
TASR
Foto:
SITA

DISKUSIA