Liverpool kritizovaný krok trpko oľutoval: Musíme nájsť iné možnosti!

Hráč Liverpoolu Mohamed Salah (vpravo) oslavuje gól, vľavo je jeho spoluhráč Sadio Mane počas zápasu anglickej futbalovej Premier League Liverpool - Bournemouth Hráč Liverpoolu Mohamed Salah (vpravo) oslavuje gól, vľavo je jeho spoluhráč Sadio Mane počas zápasu anglickej futbalovej Premier League Liverpool - Bournemouth Zdroj: TASR/AP/Jon Super

LIVERPOOL - Vedenie anglického futbalového klubu FC Liverpool zmenilo názor a ospravedlnilo sa za spôsob, ako sa plánovalo vysporiadať s neistou finančnou situáciou v čase pandémie koronavírusu.

Líder tabuľky Premier League v aktuálne prerušenom ročníku chcel poslať časť zamestnancov na nútenú dovolenku, aby mohli čerpať avizovanú pomoc od štátu vo výške 80 percent príjmu. Zvyšných 20 im klub sľúbil doplatiť.

"The Reds" sa za tento postup dostali pod silnú kritiku. Tá sa sústredila na fakt, že Liverpool jej jeden z najúspešnejších a najbohatších klubov na svete a chystal sa na krytie strát využiť verejné peniaze.

"Uznali sme, že sme minulý týždeň prišli k nesprávnym záverom. Je nám to ľúto a ospravedlňujeme sa. Musíme nájsť iné možnosti, ako budeme vyplácať mzdy zamestnancom," citovala BBC slová šéfa výkonného výboru Petra Moorea.

Viac o téme: Liverpool FC
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: TASR/AP/Jon Super
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články