VIDEO Bývalá svetová jednotka po prekonaní zranenia: Chýba mi môj tím, chýbajú mi hráčky

Simona Halepová
Simona Halepová

LOS ANGELES - Rumunská tenistka Simona Halepová sa zotavila zo zranenia nohy, ktoré ju sužovalo takmer dva mesiace. Dvojnásobná grandslamová šampiónka na sociálnej sieti uviedla, že už necíti žiadne bolesti.

Halepová vyhrala februárový turnaj WTA v Dubaji, pre zranenie sa však nemohla predstaviť na nasledujúcom podujatí v Dauhe. Následné vyšetrenia odhalili zápal šľachy na jej pravej nohe. Musela sa tak odhlásiť z ďalších turnajov WTA, ktoré sa však napokon neuskutočnili z dôvodu pandémie nového koronavírusu. Svoj návrat na kurty tak musí oddialiť.

"Chýba mi môj tím, chýbajú mi hráčky. Chýbajú mi všetci ľudia z tour. Uvedomujem si, že táto situácia je pre všetkých náročná. No ak zostaneme doma, budeme silní a pozitívne naladení, všetko bude v poriadku. Nemôžem sa dočkať, keď začnem znovu cestovať. Neviem sa dočkať chvíle, keď budem opäť hrať," napísala vlaňajšia wimbledonská šampiónka na Twitteri.

Predstavitelia WTA i ATP uvažujú o predĺžení sezóny. Pre pandémiu koronavírusu sa do 13. júla nebudú konať žiadne turnaje, v tomto roku sa neuskutoční ani prestížny Wimbledon. Podľa šéfov oboch organizácii by niektoré z nich mohli presunúť na november.

 


Tagy: Simona Halepová

Zdroj:
TASR
Foto:
SITA/AP/Lee Jin-man; Video: Twitter - Simona Halep

DISKUSIA