NBA s nejasným osudom: Minimálne do konca apríla nepadne žiadne rozhodnutie

Šéf NBA Adam Silver
Šéf NBA Adam Silver

LOS ANGELES - Rozhodnutie o budúcnosti sezóny 2019/2020 v zámorskej basketbalovej NBA nepadne skôr ako v máji. Uviedol to komisár profiligy Adam Silver.

"Už som povedal svojim spolupracovníkom, že minimálne do konca apríla neprijmeme žiadne rozhodnutie. A neznamená to, že 1. mája nejaké padne," citovala Silvera agentúra AFP.

Vedenie NBA prerušilo sezónu 11. marca po tom, čo mal Rudy Gobert z Utahu pozitívny test na nový koronavírus. Základná časť sa mala podľa pôvodného rozpisu skončiť 15. apríla a boje v play off odštartovať 18. apríla. Osud súťaže je však pre pandémiu otázny, nie je známe, kedy a v akom formáte sa liga obnoví a či sa vôbec táto sezóna dohrá. "Urobíme všetko pre to, aby sme za správnych podmienok súťaž reštartovali. O tom nepochybujte," dodal Silver.

V USA evidovali do utorkového rána SELČ vyše 368.000 prípadov ochorenia COVID-19, 10.986 ľudí chorobe podľahlo. Celosvetovo je v 203 krajinách/regiónoch potvrdených viac ako 1,3 milióna prípadov nákazy novým koronavírusom SARS-CoV-2, podľahlo mu vyše 74.800 osôb.


Tagy: NBA Rudy Gobert Adam Silver

Zdroj:
TASR
Foto:
TASR/AP/David Banks

DISKUSIA