Koronavírus už siahol aj na platy šéfov F1: Jedným zobral z peňazí, iných poslal na dovolenky

Ilustračné fotoIlustračné foto Zdroj: TASR/AP/Michael Dodge

BERLÍN - Vedenie motoristickej F1 si znížilo platy o 20 percent a polovicu z 500 zamestnancov poslalo na povinné dovolenky.

Podľa informácií denníka Daily Mail si znížili platy aj výkonný riaditeľ Chase Carey a športový riaditeľ Ross Brawn. K podobnému kroku už pristúpili tímy McLaren, Williams a Racing Point. Tie využili opatrenie britskej vlády, ktorá v prípade skráteného pracovného času alebo povinnej dovolenky vyplatí zamestnancom 80 percent mzdy až do výšky 2500 libier (2824 eur).

V pondelok sa uskutočnil konferenčný hovor šéfov tímov, podľa medializovaných informácií však neexistuje zhoda na tom, aké úsporné opatrenia treba prijať na záchranu súťaže. Šéf tímu McLaren Zak Brown je presvedčený, že rozpočtový strop vo výške 175 miliónov dolárov, ktorý má vstúpiť do platnosti od roku 2021, musí byť výrazne znížený, inak F1 čelí potenciálnej katastrofe.

Šíriaci sa koronavírus stále neumožnil odštartovať tohtoročný šampionát F1. Úvodnú Veľkú cenu Austrálie odvolali iba niekoľko hodín pred prvým tréningom. Celkovo sa doteraz nemohlo uskutočniť osem veľkých cien, sezóna by sa mala začať až 14. júna v Kanade. V histórii sa ešte nestalo, aby F1 odštartovala v takom neskorom termíne.

Agentúra APA informovala, že podľa najnovších informácií nebude pravdepodobne možné odštartovať v Kanade a ani 28. júna na Veľkej cene Francúzska. Sezóna by sa mohla začať až v júli buď na VC Rakúska (5. júla), alebo VC Veľkej Británie (19. júla). A to bez divákov. O tejto možnosti mali seriózne diskutovať predstavitelia tímov.

"Red Bull Ring má tú výhodu, že nepotrebuje veľa času na prípravu vďaka skvelej infraštruktúre. Stačili by nám tri, štyri týždne. No musíme počkať, teraz je všetko len v teoretickej rovine," uviedol pre agentúru APA konzultant Red Bullu Helmut Marko.

Viac o téme: Ross Brawn F1 Williams McLaren Chase Carey Zak Brown Racing Point
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: TASR/AP/Michael Dodge
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články