Šéf UEFA je na strane Liverpoolu: Aj keď sa liga nedohrá, mali by byť majstrom

Prezident UEFA Aleksander ČeferinPrezident UEFA Aleksander Čeferin Zdroj: TASR/AP - Peter Dejong

LONDÝN - Predseda UEFA Aleksander Čeferin je presvedčený, že futbalisti Liverpoolu by mali získať titul aj v prípade, že sa anglická liga nedohrá. Premier League bola pre pandémiu koronavírusu prerušená v polovici marca a tím trénera Jürgena Kloppa desať kôl pred koncom delilo od prvého triumfu po 30 rokoch šesť bodov.

Vedenie ligy zatiaľ o osude súťaže nerozhodlo, chcelo by však sezónu dokončiť v júni a v júli bez divákov. Ani to zatiaľ nie je vôbec isté, pretože reštart Premier League bude záležať na uvoľnení vládnych opatrenia kvôli pandémii, ktorá si vo Veľkej Británii zatiaľ vyžiadala 52 tisíc nakazených a päť tisíc mŕtvych.

Čeferin, ktorý spolu s UEFA vyzval súťaže k maximálnej snahe prerušenú sezónu dokončiť, je však presvedčený, že Liverpool by mal v každom prípade byť vyhlásený majstrom. "Nevidím žiadny scenár, v ktorom by titul nezískal Liverpool," povedal v rozhovore pre slovinský denník Ekipa24.

Gólové oslavy futbalistov Liverpoolu Galéria fotiek (2) Zdroj: SITA/AP - Jon Super

A to aj v prípade, že by bola Premier League ukončená a zvyšok súťaže by sa nedohrával ako napríklad v Belgicku. "Je jasné, že fanúšikom by sa nepáčilo, keby Liverpool oslávil titul na štadióne bez divákov, alebo by mu bol pridelený vedením ligy. Ale nech už to bude akokoľvek, tak myslím, že titul Liverpool dostane," dodal Čeferin.

Viac o téme: Liverpool FC Aleksander Čeferin
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: TASR/AP - Peter Dejong
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články