Nový ročník seriálu formuly 1 neodštartuje ani v Kanade: Preteky boli odložené

Ilustračné fotoIlustračné foto Zdroj: SITA/AP/Tom Boland

MONTREAL - Nový ročník seriálu MS formuly 1 neodštartuje ani 14. júna v Kanade. Veľkú cenu v Montreale organizátori v utorok odložili na neurčito pre pandémiu koronavírusu. V plánovaných termínoch sa tak neuskutoční prvých deväť podujatí tohtosezónneho kalendára.

"Bolo by pre nás cťou usporiadať prvé preteky v kalendári majstrovstiev sveta formuly 1 roku v 2020. Bohužiaľ však musíme oznámiť odloženie Veľkej ceny Kanady od 12. do 14. júna," citovala agentúra SID z oficiálneho stanoviska organizátorov VC Kanady v Montreale.

Šampionát sa tak začne najskôr 28. júna, keď je na programe Veľká cena Francúzska v Le Castellet. Nikdy v histórii ešte MS tak neskoro neodštartovali. Na vyhlásenie titulu majstra sveta sa musí odjazdiť aspoň osem veľkých cien. Organizátori už predtým odložili podujatia v Austrálii, Bahrajne, Číne, Vietname, Holandsku a Azerbajdžane a Španielsku. VC Monaka úplne zrušili.

V Kanade evidovali v utorok večer celkovo 17.825 prípadov ochorenia COVID-19, po nákaze novým koronavírusom SARS-CoV-2 tam zomrelo 374 ľudí.
      

Viac o téme: Formula 1 VC Kanady
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA/AP/Tom Boland
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články