Klopp sa zaujímal o Maného už počas pôsobenia v Dortmunde: Vyzeral ako začínajúci raper

Jürgen Klopp a Sadio ManéJürgen Klopp a Sadio Mané Zdroj: SITA/AP/Rui Vieira

LIVERPOOL - Tréner Jürgen Klopp opísal zaujímavú príhodu z minulosti, keď mal prvotný záujem o podpis senegalského záložníka Sadia Maného.

V tom čase bol Klopp manažérom Dortmundu a Mané bol hviezdou rakúskeho celku Red Bull Salzburg, s ktorým vyhral domáce ´double´ v podobe ligy a ligového pohára. Nemecký tréner podľa vlastných slov nemal voči Manému dobrý prvý dojem a zo snahy o jeho angažovanie upustil. 
 
"Spomínam si na svoje prvé stretnutie so Sadiom. Bolo to v Dortmunde. Sedel tam naozaj mladý muž s bejzbalovou čiapkou do šikma, blond pruh vo vlasoch, ktorý má až dodnes. Vyzeral ako začínajúci raper. Pomyslel som si, že na toto nemám čas. Vždy som mal na ľudí celkom dobrý odhad, ale v ňom som sa mýlil. Jeho kariéru som sledoval ďalej a on pokračoval úspešne. V Southamptone dominoval. Bolo skvelé, že Sadio chcel so mnou pracovať, rovnako ako ja s ním. Bola to situácia, z ktorej majú všetci úžitok," uviedol Klopp na adresu súčasnej veľkej hviezdy Liverpoolu. 
 
Senegelčan triumfoval v drese ´The Reds´ v Lige majstrov, v Super pohári UEFA a na Svetovom pohári klubov. Maného považujú mnohí fanúšikovia za najlepšieho hráča aktuálne prerušenej sezóny, v ktorej Liverpool siaha po troch desaťročiach na vytúžený majstrovský titul. Pandémia koronavírusu však ich dovtedy neohrozenú víťaznú cestu prerušila.
 
Fotogaléria k článku Počet fotiek: 5
Viac o téme: FC Liverpool Jürgen Klopp Sadio Mané
  • Autor: © Zoznam/mc
  • FOTO: SITA/AP/Rui Vieira; VIDEO: youtube.com
  • Zdroj: športky

Súvisiace články