Draft do NHL vyzerá pre Slovensko mimoriadne sľubne: V konečnom rebríčku máme až 9 hráčov!

Martin Chromiak
Martin Chromiak

NEW YORK - Kanadský hokejový útočník Alexis Lafreniere si udržal najvyššie miesto v záverečnom rebríčku skautov pred tohtoročným draftom NHL. Rebríček zverejnil v stredu centrálny skautský úrad NHL.

Nemec Tim Stützle z Mannheimu je na čele európskeho rebríčka a podľa predpokladov by mohol byť draftovou dvojkou. Osemnásťročný krídelník odohral v tejto sezóne v nemeckej DEL 41 zápasov za Mannheim, zaznamenal 34 bodov (7+27). V rebríčku zámorských hráčov je na druhom mieste útočník Quinton Byfield a na treťom obranca Jamie Drysdale.

Osemnásťročný krídelník Lafreniere odohral sezónu v Quebec Major Junior Hockey League v drese Rimouski Oceanic, v 52 zápasoch nazbieral 112 bodov (35+77). Na prelome rokov 2019/2020 získal s Kanadou zlaté medaily na juniorských MS v Českej republike.

Slovensko má v hre deväť hokejistov

Najväčšie šance zo Slovákov má útočník Martin Chromiak. V rebríčku mu pridelili 30. miesto z hokejistov pôsobiacich v Severnej Amerike, čo by pri predpoklade, že sa pred Slováka dostane niekoľko hráčov z Európy, mohlo znamenať draftovú pozíciu v 2. kole. Chromiak v tejto sezóne pôsobil v Dukle Trenčín a od konca decembra obliekal dres Kingstonu Frontenacs v zámorskej juniorskej súťaži Ontario Hockey League.  V tomto rebríčku figuruje aj Oliver Okuliar na 154. mieste.

Slovensko má okrem Chromiaka a Okuliara v rebríčku až sedem hráčov. Medzi brankármi pôsobiacimi v Severnej Amerike skončil na slušnom treťom mieste Samuel Hlavaj, ktorý si v zámorskej QMJHL držal veľmi slušné štatistiky. V priemere inkasoval 2,25 gólov na zápas a zlikvidoval až 91,5% striel. 

Zvyšok hráčov je z európskeho rebríčka. Veľkú šancu na draftovanie má aj Samuel Kňažko, ktorý obsadil 42. miesto medzi korčuliarmi z Európy. Nasleduje obranca Oliver Fatul (70. miesto), obranca Marko Stacha (105. miesto), útočník Roman Faith (125. miesto), obranca Dávid Mudrák (131. miesto) a útočník Samuel Rehák (134. miesto).


Tagy: Alexis Lafreniere Martin Chromiak Jamie Drysdale Tim Stützle Quinton Byfield

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka NHL
Zdroj:
TASR, športky
Foto:
hockeyslovakia.sk

DISKUSIA