Veľký Saganov rival netají obavy: Aby sme udržali cyklistiku nažive, bude nevyhnutné...

John Degenkolb
John Degenkolb

KOLÍN NAD RÝNOM - Nemecký cyklista John Degenkolb vyslovil obavy z následkov koronavírusovej krízy. V rozhovore pre agentúru SID uviedol, že sa bojí nielen o budúcnosť športu, ale aj ekonomickej krízy.

"Bojím sa všeobecne o šport, ale aj o hospodárstvo. Mal som vážne obavy, že špičkový šport už nebude v takej pozícii, akú mal pred koronavírusovou krízou," uviedol 31-ročný cyklista.

Pandémia ochromuje profesionálnu cyklistiku rovnako ako zvyšok športového sveta. Jarné klasiky zrušili, o osude etapových pretekov Tour de France rozhodnú v najbližších týždňoch. "Aby sme udržali cyklistiku nažive, ako ju poznáme, bude nevyhnutné, aby sme v určitom okamihu opäť jazdili na veľkých pretekoch. Je to podľa mňa jediný spôsob, ktorý nám môže pomôcť," dodal Degenkolb.

Nemecký reprezentant z tímu Lotto-Soudal bojuje so súčasnou situáciou aj v osobnom živote a priznal: "Mentálne by to mohlo byť lepšie. Fyzicky sa mi darí celkom dobre, ale nechcem sa sťažovať, to mi nepomôže. Fakt však je, že situácia nie je jednoduchá."


Tagy: John Degenkolb

Zdroj:
TASR
Foto:
Twitter - John Degenkolb

DISKUSIA