Odchovanec Barcelony ide príkladom: Španielsky futbalista Dovale pomáha v lekárni

Španielsky futbalista Antonio Dovale počas pandémie koronavírusu pomáha v rodinnej lekárni Španielsky futbalista Antonio Dovale počas pandémie koronavírusu pomáha v rodinnej lekárni Zdroj: Twitter - Oscar Benito

MADRID - Španielsky futbalista Antonio Dovale počas pandémie koronavírusu pomáha v rodinnej lekárni v La Coruni. Tridsaťročný stredopoliar, ktorý hral španielsku ligu aj zámorskú súťaž MLS, kvôli pandémii koronavírusu nemohol vyraziť na exotické angažmán do Thajska.

Namiesto toho odchovanec Barcelony stojí za pultom lekárne v La Coruni alebo sa stará o zásobovanie. "Už som sa balil na cestu späť do Ázie pred novou sezónou, keď začala byť situácia s koronavírusom vážna. Rozhodol som sa urobiť to najlepšie, čo môžem, aby som pomohol," povedal agentúre AP Dovale, ktorý farmáciu študoval.

"Nepočítal som s tým, že teraz pôjdem do práce, ale pomáhať je teraz to jediné, čo môžem urobiť. S tým, čo sa teraz všade okolo deje, nastala tá pravá chvíľa sa nejako posunúť. Viem, že je tu riziko, pretože môžem prísť do styku s nakazenými, je to nepríjemné, ale v ťažkých časoch je potrebné ukázať charakter," uviedol Dovale, ktorý hral MLS za Kansas City. Pred angažmán v Thajsku si vyskúšal aj indickú ligu.

Viac o téme: Španielsko Koronavírus Antonio Dovale
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: Twitter - Oscar Benito
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články