VIDEO Kanonier Pastrňák o Chárovi: Neskutočné, to som v živote nevidel!

Zdeno Chára a David Pastrňák
Zdeno Chára a David Pastrňák

PRAHA - Český hokejista David Pastrňák prežíval sezónu ako z rozprávky, až kým ho nestoplo prerušenie NHL v dôsledku pandémie koronavírusu. So 48-gólmi bol spoločne s Alexandrom Ovečkinom dvanásť zápasov pred koncom základnej časti na čele tabuľky kanonierov a darilo sa aj jeho Bostonu, ktorý ako jediný tím v lige pokoril hranicu 100 bodov.

Práve 23-ročný útočník Bostonu bol najnovším hosťom relácie "TAK URČITĚ" na Youtube, kde ho vyspovedal známy moderátor a zakladateľ MMA organizácie Oktagon Ondřej Novotný. Reč padla okrem iného aj na slovenského kapitána a dlhoročného lídra Bruins Zdena Cháru a jeho budúcnosť, keďže má už 43 rokov a je otázne, ako dlho ešte v zámorí zotrvá. 

"U Zdendu nikdy nevieš. To je dríč neskutočného kalibru. To som v živote nevidel. Ja sám si teraz po týchto troch týždňoch ničnerobenia neviem predstaviť, že by som išiel späť do najlepšej hokejovej ligy sveta a hral zápas. Takže si vôbec nedokážem predstaviť ako sa Zdenda cíti," vyjadril sa na adresu slovenského obrancu Pastrňák. 

Ten vo svojich 23-rokoch útočil aj na prestížne individuálne ocenenia. "Samozrejme, je to smutné, ale nie preto, že mám dobrú sezónu.My máme taký neskutočný tím a lídrov, vedieme ligu a náš cieľ je útočiť na Stanley Cup. Takže to bolí, pretože tu máme hráčov, ktorí sú v NHL dlhé roky a majú skúsenosti, ale tiež už majú nejaký vek. Takže s nimi máme ešte tak dva až tri roky," povedal rodák z Havířova.


Tagy: Zdeno Chára David Pastrňák

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka NHL
Zdroj:
športky
Autor:
© Zoznam/Mg
Foto:
SITA/AP/Jeff Roberson

DISKUSIA