Skvelé správy pre Nadala! Koronakríza ho obrala o to najcennejšie, svetielko nádeje stále bliká

Rafael NadalRafael Nadal Zdroj: SITA/AP/Rebecca Blackwell

MILÁNO - Tenisti by mohli na jeseň odohrať antukovú časť sezóny, ktorú momentálne zhatila pandémia koronavírusu. Šéf ATP Andrea Gaudenzi uviedol v rozhovore pre talianske médiá, že podľa jednej zo zvažovaných možností by sa na antuke mohlo hrať po skončení US Open. Na prelom septembra a októbra už preložili francúzski usporiadatelia bez predchádzajúcej konzultácie s ostatnými grandslamový podnik French Open.

Zatiaľ je sezona do 13. júla prerušená a je jasné, že všetky turnaje na tráve vrátane Wimbledonu sa tento rok neodohrajú. Antukovú sezónu by bolo možné podľa Gaudenziho zachrániť, ak by sa Roland Garros hralo ešte neskôr a po US Open by sa do programu vložili májové turnaja Masters v Madride a Ríme.

"Najlepšie by pre nás bolo, keby sa v lete normálne odohralo US Open Series, potom by nasledovala antuka, následne Ázie a nakoniec Turnaj majstrov. Znamenalo by to, že zachránime 80 percent sezóny," povedal bývalý taliansky tenista. "Ak by sme naozaj usporiadali sedem turnajov Masters a tri grandslamy, potom by si nikto nemohol príliš sťažovať," dodal.

Rafael Nadal s víťaznou Galéria fotiek (2) Zdroj: SITA/AP - Christophe Ena

Rok bez tenisu zvládneme

Podľa súčasného kalendára je US Open naplánované od 24. augusta do 13. septembra. Zatiaľ ale nie je jasné, či situácia v USA jeho organizovanie umožnia. "Ak by muselo byť zrušené US Open Series vrátane US Open, potom by sme sezónu najskôr pretiahli do decembra, ale momentálne sa sústredíme na to, že platí termín reštartu sezóny 13. júla," uviedol Gaudenzi.

Všetky varianty sú ale teraz otvorené a rozhodovať bude aktuálna bezpečnostná situácia ohľadom šírenia koronavírusu v jednotlivých krajinách. "Vypracovali sme už 50 verzií kalendára, ktorý zo dňa na deň stále meníme," povzdychol si Gaudenzi. "Náš systém je solídny, rok bez tenisu zvládneme, ale nie dlhšie," dodal.

Viac o téme: ATP Koronavírus Andrea Gaudenzi
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA/AP/Rebecca Blackwell
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články