Len blázon nemení svoje názory: Pred mesiacom bol kategoricky proti, teraz všetkých zaskočil

LeBron James
LeBron James

LOS ANGELES - Hviezdny basketbalista LeBron James z Los Angeles Lakers si už dokáže predstaviť, že sa kvôli rozšíreniu choroby COVID-19 budú hrať zápasy NBA na jednom mieste a bez divákov. Pred necelým mesiacom na začiatku pandémie bol štvornásobný najlepší hráč zámorskej ligy kategoricky proti a tvrdil, že pred prázdnymi tribúnami hrať rozhodne nebude.

"Keby to malo byť na jednom izolovanom mieste, či už v Las Vegas alebo inde, kde by sme mohli byť v čo najväčšom bezpečí, nielen na ihrisku, ale aj mimo neho, tak nech sa o tom rokuje," povedal v stredu novinárom James. "Ak nám ľudia z najvyšších miest budú môcť zaistiť bezpečnosť, tak by sme mohli urobiť ďalší krok. Ale bezpečnosť musí byť stále to najdôležitejšie, z toho musíme vychádzať," povedal trojnásobný šampión NBA.

NBA prerušila sezónu 11. marca v situácii, kedy mal Jamesov tím ako jediný zo Západnej konferencie istý postup do play off, ktoré malo podľa pôvodného plánu začať 18. apríla a vyvrcholiť v júni. Do konca základnej časti zostáva Lakers odohrať ešte 19 zápasov. Komisionár NBA Adam Silver v pondelok uviedol, že rozhodnutie o osude sezóny padne najskôr v máji.


Tagy: NBA LeBron James Los Angeles Lakers

Zdroj:
ČTK
Foto:
SITA/AP/Marcio Jose Sanchez

DISKUSIA