VIDEO Geniálny ťah United! Old Trafford jasá, Ronaldov nasledovník začal ako z partesu

Lepší začiatok v novom drese si Bruno Fernandes nemohol priaťLepší začiatok v novom drese si Bruno Fernandes nemohol priať Zdroj: Športky Koláž - SITA/AP/Dave Thompson/Rui Vieira

MANCHESTER – Elegantný postoj, brilantný prehľad v hre či skvostné pasy nachádzajúce svojich spoluhráčov. To všetko a ešte oveľa viac patrí k najväčším prednostiam portugalského kúzelníka Bruna Fernandesa. Januárová posila "červených diablov" bola v hľadáčiku klubu zo severozápadu Anglicka už dlhodobo, no veľkolepý transfer sa uskutočnil až na konci zimného prestupového obdobia.

Nekonečná prestupová sága medzi Sportingom Lisabon a Manchestrom United sa skončila v posledný januárový deň, kedy sa presun dvadsaťpäťročného stredopoliara na Old Trafford definitívne skompletizoval. "Moja láska k Manchestru United sa zrodila ešte počas éry Cristiana Ronalda v červenom drese. Odvtedy som fanúšikom tohto fantastického klubu. Pre mňa je teraz pôsobenie v United neskutočným pocitom," zneli úvodné slová sympatického Portugalčana. 

Družina Ole Gunnara Solskjæra sa však musela riadne buchnúť po vačku, veď slávny Sporting nechcel svoj klenot pustiť len tak. Dlho očakávaný prestup sa ale napokon predsa len upiekol a dvadsaťnásobný anglický šampión zaplatil 55 miliónov eur, pričom dalších 25 miliónov môže pridať v rámci rôznych bonusov. Napriek nemalej čiastke niet čo ľutovať, technicky nadaný záložník sa na novej adrese usadil bleskovo rýchlo a v legendárnom drese začal ako z partesu.

VIDEO Hráč mesiaca február - Bruno Fernandes! 

Geniálny ťah

Fernandesa si okamžite zamilovali aj priaznivci jedného z najpopulárnejších klubov na svete. Manchester United sa od odchodu Sira Alexa Fergusona stále nedokázal vrátiť na pozície, ktoré mu dlhé desaťročia zaslúžene prináležali. Slávny klub disponuje množstvom mladých a mimoriadne perspektívnych futbalistov, no v jeho hre dlhé roky absentovala myšlienka, inteligentný špílmacher, ktorý by milimetrovými pasmi zásoboval rýchle nohy Marcusa Rashforda či Anthonyho Martiala.

Príchod portugalského reprezentanta bol geniálnym ťahom – dokazuje to nielen zlepšený herný prejav mužstva, ale napokon aj štatistické ukazovatele skromného futbalistu – nový ofenzívny klenot United zaznamenal už tri góly a štyri asistencie, čo mu vynieslo honor hráča mesiaca február. 

Ole Gunnar Solskjaer Galéria fotiek (3) Zdroj: SITA/AP/Dave Thompson

O Fernandesove služby mal záujem predovšetkým tréner Manchestru Ole Gunnar Solskjær, ktorý neváhal a na výkony svojho potenciálneho zverenca sa bol dokonca osobne pozrieť. Vrúcny vzťah s novým lodivodom si pochvaľuje aj samotný Bruno, ktorý spomenul i to, čo zohralo najväčšiu rolu pri jeho odchode na ostrovy.  

"Pre mňa bola najdôležitejšia trénerova dôvera. Potrebujem cítiť jeho podporu, pretože občas, keď zmeníte klub, nie vždy vás kouč chce," povedal Fernandes citovaný aj portálom Sky Sports. "Ak má vo mňa dôveru, potom zvyšok funguje. Musím si vydobyť svoje miesto, chcem hrať, hrať a hrať," pokračovala čerstvá posila trojnásobného víťaza Ligy majstrov.

Splnený sen

Bruno Miguel Borges Fernandes, ako znie celé meno nadaného Portugalčana, bol "odjakživa" fanúšikom Manchestru United. Niet divu, veď azda najväčšou ikonou klubu z Old Trafford je Fernandesov krajan a kolega z národného tímu, nenapodobiteľný delostrelec menom Cristiano Ronaldo. "Pripojiť sa k Manchestru United bolo tak jednoduché, ako malý chlapec som o tom sníval," priznal šťastný futbalista.

Bruno Fernandes počas podpisu Galéria fotiek (3) Zdroj: Twitter/Manchester United

"United som sledoval so záujmom, keď tu bol Cristiano, pretože je prirodzené, keď máte v nejakom tíme portugalských hráčov, sledujete ich viac než iné mužstvá," nechal sa počuť Fernandes, ktorý priznal, že obdivuje aj iné slávne mená histórie svojho aktuálneho zamestnávateľa.  

"V tom momente som sa začal pozerať na Manchester inými očami, pretože sledujete Cristiana, no potom sa pozeráte aj na tím a máte Paula Scholesa, Wayna Rooneyho, Ryana Giggsa, Roya Keanea, predtým aj Erica Cantonu. Máte veľa hráčov, môžem tu zostať celé hodiny a spomenúť mená všetkých velikánov Manchestru United," zakončil nový hrdina anglického veľkoklubu.

Viac o téme: Cristiano Ronaldo Manchester United Bruno Fernandes Ole Gunnar Solskjær
  • Autor: © Zoznam/Patrik Seman
  • FOTO: Športky Koláž - SITA/AP/Dave Thompson/Rui Vieira; VIDEO: YouTube/Manchester United
  • Zdroj: športky

Súvisiace články