Bývalý prezident napadol katalánskeho giganta: Barcelona reaguje na vážne obvinenia z korupcie!

Josep Bartomeu
Josep Bartomeu

BARCELONA - Vedenie španielskeho futbalového klubu FC Barcelona dôrazne odmietlo obvinenia z korupcie a označilo ich za nepodložené. Vo štvrtok rezignovalo šesť z 19 členov správnej rady Barcelony na protest proti spôsobu, akým vedie klub prezident Josep Bartomeu. Zároveň žiadajú nové voľby.

Urobili tak obaja viceprezidenti Emili Rousaud a Enrique Tombas ako aj Silvio Elias, Maria Teixidorová, Josep Pont a Jordi Clasamiglia. V otvorenom liste uviedli dôvody svojho rozhodnutia. Medzi nimi bol škandál zo začiatku roka, keď si mal Bartomeu najať PR agentúru, aby na sociálnych sieťach očierňovala dobré meno hráčov a súčasných i bývalých zamestnancov. Medzi nimi mali byť i Lionel Messi a niekdajší tréner Pep Guardiola. Ďalej to bola zlá reakcia na krízu spôsobenú koronavírusom a ďalšie rozpory s prezidentom.

"FC Barcelona chce reagovať na vážne a nepodložené obvinenia, ktorými sa dnes predpoludním vo viacerých médiách a rozhovoroch prezentoval bývalý viceprezident klubu Emili Bousaud. Kategoricky odmietame akekoľvek aktivity, ktoré by sa mohli dať označiť ako korupčné a vyhradzujeme si právo podniknúť v celej veci právne kroky," uvádza sa v oficiálnom vyhlásení klubu.


Tagy: FC Barcelona Josep Bartomeu Emili Bousaud

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Primera Division
Zdroj:
TASR
Foto:
SITA/AP - Emilio Morenatti

DISKUSIA