VIDEO McGregor to po podpichnutí Khabiba poriadne schytal: Do zadku by ho nakopali všetci traja!

Conor McGregorConor McGregor Zdroj: SITA/AP/John Locher

NEW YORK - Predstavitelia organizácie miešaných bojových umení Ultimate Fighting Championship (UFC) odložili galavečer UFC 249, ktorý sa mal konať 18. apríla a ktorého vrcholom mal byť súboj Tonyho Fergusona s Justinom Gaethjem. Dôvodom je pandémia koronavírusu a tlak od partnerov.

Pôvodne mal na tomto podujatí dagestánsky orol Khabib Nurmagomedov obhajovať svoj opasok proti Fergusonovi, no pre pandémiu nového koronavírusu sa nemohol dostať z domovského Ruska. Tridsaťjedenročný Rus napriek absencii nepríde o riadny titul. "Je samozrejmé, že jeho najbližším protivníkom bude víťaz zápasu medzi Gaethjem a Fergusonom. Pre šampióna je povinnosť, aby obhajoval svoj opasok," povedal jeho manažér Rizvan Magomedov pre agentúru TASS. 

Khabib Nurmagomedov počas zápasu Galéria fotiek (2) Zdroj: SITA/AP Photo/John Locher

Írska ikona UFC Conor McGregor si ešte pred rozhodnutím organizácie o osude hlavného ťaháka poriadne rýpol do stále neporazeného Nurmagomedova, ktorý má v klietke na konte 28 triumfov. Úhlavného rivala a premožiteľa Ír obvinil, že z pôvodne plánovaného súboja zdupkal, Conor jedným dychom dodal, že je aktuálne v zápasovej forme. 

Vzápätí prišla okamžitá kontra z radov Khabiba, keď sa do McGregora pustil kontroverzný manažér Nurmagomedova Ali Abdelaziz. „Je to šialené. Tento chlapík hovorí ľuďom, aby teraz zostali doma, nechodili von, venuje milióny dolárov na boj s koronavírusom, no teraz vidíme, že toto všetko je falošné. Keď ruská vláda vyhlási, že Khabib nemôže vycestovať, nazveš ho sliepkou? Prečo nenastúpiš do lietadla a nejdeš bojovať proti Tonymu Fergusonovi?“ uviedol cez videorozhovor pre TMZ na adresu McGregora. „Je jasné, prečo to neurobí. Vie, že Ferguson by ho nakopal do zadku. Všetci traja – Justin, Tony aj Khabib by ho doň nakopali,“ nepochybuje Abdelaziz. 

Nurmagomedov podpísal v novembri kontrakt na súboj s Fergusonom, v polovici februára aj pricestoval do USA, ale neskôr sa pre šírenie ochorenia COVID-19 vrátil domov do Dagestanu. Ich vzájomnú konfrontáciu znemožnili nepriaznivé okolnosti už po piaty raz.

Galavečer UFC 249 bol pôvodne naplánovaný v Barclays Center v Brooklyne, táto možnosť však padla po tom, ako starosta New Yorku Bill de Blasio vyhlásil núdzový stav. White našiel náhradné dejisko v komplexe Tachi Palace Hotel & Casino. Ten sa nachádza na pôde patriacej indiánskemu kmeňu Tachi-Yokut neďaleko kalifornského mesta Lemoore. UFC sa chcelo presunom do indiánskej rezervácie vyhnúť nariadeniu o obmedzení pohybu, ktoré pre pandémiu platí v Kalifornii. Štátne úrady sa však proti konaniu ostro ohradili a tak White následne vyhlásil, že podujatie bude na súkromnom ostrove.

V najprestížnejšej organizácii MMA majú problémy aj s galavečerom UFC 250, ktorý je na programe 9. mája. Mal sa konať v hale Ginasio do Ibirapuera, aréna v Sao Paule sa však počas pandémie premenila na nemocnicu a zápasy nebude hostiť minimálne do septembra.

Viac o téme: Tony Ferguson Conor McGregor Justin Gaethje Khabib Nurmagomedov UFC 249 Ali Abdelaziz
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA/AP/John Locher; VIDEO: TMZ
  • Zdroj: športky, TASR

Súvisiace články