VIDEO Šialený nápad bývalého olympijského šampióna realitou: Doma absolvoval celého Ironmana!

Jan Frodeno
Jan Frodeno

GIRONA - Bývalý olympijský šampión v triatlone Jan Frodeno absolvoval v sobotu doma celého Ironmana a zároveň vyzbieral na pomoc v boji s koronavírusom viac než 200.000 eur.

Nemec žijúci v španielskom mestečku Girona zvládol za 8:33:40 hodiny 3,86 km plavecký úsek vo svojom bazéne s protiprúdom, 180 km na cyklistickom trenažéri a na záver vyše 42,2-kilometrový maratón na bežiacom páse. "Občas potrebujete šialené nápady," povedal po absolvovaní náročnej výzvy, ktorú vysielal naživo prostredníctvom facebooku. Vyzbieranú sumu rozdelí medzi ľudí v okolí Girony, ktorí sú v prvej línii v boji s koronavírusom, a nadácie.

Na rozdiel od tradičných pretekov si počas domáceho Ironmana doprial ľahký pokrm, kávu či bozk od manželky Emmy. "Toto je prvý Ironman, počas ktorého som skonzumoval viac kalórií, ako som spotreboval."

Tridsaťosemročný Frodeno získal zlato na OH 2008 v Pekingu a trikrát vyhral Ironmana na Havaji. Informovala agentúra dpa.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Quiet achievement. No world records were broken. I probably won't repeat. Let alone three-repeat. But nothing can put into words what unfolded today. And all in the 'comfort' of my own home. Thank you everyone who made this happen. Thank you everyone who supported online, watched, donated, rode, ran. Maybe even swam. Special thanks to all those who gave up their time to talk to me. Thank you to all those behind the scenes. To the endurance community who have raised over €200k already and counting. There will be the morning after the day before. But for now, it's family time. Without them, there is no #triathome #frodissimo #stayathome #unitedinhumanity

Príspevok, ktorý zdieľa Jan Frodeno (@janfrodeno),


Tagy: Ironman Jan Frodeno

Zdroj:
TASR
Foto:
SITA/AP - Thomas Frey; Video: Facebook - Jan Frodeno

DISKUSIA