FIFA by mohla zaviesť tretie prestupové obdobie: Budeme flexibilní

Logo Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA)Logo Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA) Zdroj: TASR/AP/Michael Probst

BERLÍN - Predstavitelia Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA) naznačili, že uvažujú o zavedení tretieho prestupového termínu pre pandémiu koronavíruu. Stalo by sa tak v prípade, že by situácia znemožnila posunúť druhé prestupové okno v tejto sezóne.

FIFA pracuje s viacerými návrhmi, no momentálne je len ťažko odhadnúť situáciu, kedy by sa mohlo opäť hrať. Riadiaci orgán tiež uvažuje aj o posunutí prestupového obdobia a chce umožniť dokončiť sezónu aj hráčom, ktorých zmluvy s terajšími klubmi vypršia 30. júna. Ak by zlyhala táto možnosť, FIFA môže zaviesť tretie obdobie na prestupy. Momentálne je vo dvoch oknách na transfery vyhradených celkovo maximálne 16 týždňov - 12 týždňov medzi sezónami a 4 týždne uprostred sezóny.

"Budeme flexibilní. Príslušné transferové obdobie sa môže posunúť, aby padlo medzi koniec starej a začiatok novej sezóny," citovala agentúra DPA slová Jamesa Kitchinga, riaditeľa FIFA, pre televíziu ARD.

Viac o téme: FIFA Tretie prestupové obdobie
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: TASR/AP/Michael Probst
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články