Šokujúce priznanie kedysi najdrahšieho obrancu sveta: Prehýrená noc s Afričankami nás stála štvrťfinále MS

Taribo WestTaribo West Zdroj: profimedia.sk

LAGOS - Od osudného zápasu uplynulo už takmer 22 rokov. Niekdajší najdrahší obranca sveta Taribo West (46) prišiel teraz so šokujúcim priznaním, kedy v otvorenej spovedi hovorí o tom, prečo Nigéria na futbalových majstrovstvách sveta neprešla do štvrťfinále.

Písal sa 28. jún roku 1998 a nigérijskí orli mali po triumfe v základnej skupine D na futbalových MS nakročené za veľkým úspechom. Zverenci trénerského svetobežníka Milutinoviča na úvod dokázali zdolať aj slávne Španielsko (3:2) a osemfinále proti Dánsku rozhodne nemalo byť pre Nigériu neriešiteľnou záležitosťou. Avšak realita bola úplne iná a pre orlov poriadne krutá. 

Dánsky dynamit roztrhal afrického protivníka na márne kúsky a po suverénnom výkone a triumfe 4:1 orlov do štvrťfinále svetového šampionátu európsky celok nepustil. Olympijský šampión a víťaz vtedajšieho pohára UEFA s milánskym Interom po rokoch poodhalil pozadie krutej porážky svojho mužstva. 

Nezabudnuteľný nigérijský zadák West, ktorý sa okrem dôsledného bránenia preslávil aj svojimi rôznorodými účesmi, pred časom vzbudil rozruch vyhlásením, že angažmán v milánskom AC mu zničila mafia. Teraz, viac ako desať rokov po skončení aktívnej kariéry, prišiel so šokujúcim priznaním, v ktorom tvrdí, že za vypadnutím Nigérie a krutou prehrou s Dánskom stála noc prehýrená s Afričankami. 

Taribo West Galéria fotiek (2) Zdroj: sports.xin.msn.com

"Čítal som kadejaké správy, že pred zápasom s Dánskom sme vraj navštívili nočné kluby. Nič o tom neviem. Viem však, že niekoľko spoluhráčov prepašovalo do nášho hotela dievčatá z Afriky. Videl som to na vlastné oči," uviedol niekdajší najdrahší obranca sveta pre web punchng.com. Ani dnes 46-ročný West nedokáže hriešnikom toto neprofesionálne správanie odpustiť: "Na ihrisku bolo vidieť, že nemajú žiadnu silu. Po prehýrenej noci so ženami boli unavení. Veľmi som sa na nich hneval. Urobili to preto, že si boli istí, že Dánov bez problémov porazíme."

Viac o téme: Nigéria Taribo West
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: profimedia.sk; VIDEO: Youtube
  • Zdroj: športky

Súvisiace články