Bláznivé prestupy na obzore? Real skladá légiu skazy! Galácticos na čele s Haalandom a Mbappém

Ilustračné fotoIlustračné foto Zdroj: Športky Koláž - SITA/AP/Manu Fernandez/Martin Meissner/Michel Euler

MADRID - Futbalový Real Madrid plánuje na tento i budúci rok veľké prestupy. Podľa denníka Marca chce španielsky klub ešte tento rok získať za 75 miliónov eur devätnásťročného nórskeho kanoniera Erlinga Haalanda z Borussie Dortmund, v roku 2021 by mal nasledovať príchod o dva roky staršieho francúzskeho reprezentanta Kyliana Mbappého z Paríža St. Germain.

Podľa médií sú vyhliadnuté ciele Realu na prestupovom trhu ťažké, ale nie nedosiahnuteľné. Borussia získala Haalanda až tento rok v januári zo Salzburgu za 20 miliónov eur a nórsky talent sa predviedol v skvelom svetle. V ôsmich bundesligových zápasoch nastrieľal deväť gólov. Zmluvu v Dortmunde má uzavretú do roku 2024, je v nej ale údajne výstupná klauzula s odstupným 75 miliónov eur.

Mbappé je v PSG zmluvne viazaný do roku 2022 a jeho hodnota na súčasnom prestupovom trhu sa odhaduje na 180 miliónov eur. Za rovnakú sumu zamieril do parížskeho klubu z Monaka v roku 2017, najprv na ročné hosťovanie a potom na prestup. O záujme Realu o francúzskeho majstra sveta sa špekulovalo už v minulosti, klub to ale vždy poprel.

Viac o téme: Real Madrid Borussia Dortmund Paríž St. Germain Kylian Mbappé Erling Haaland
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: Športky Koláž - SITA/AP/Manu Fernandez/Martin Meissner/Michel Euler
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články