Súperi musia mať oči na stopkách: Útrapy sú preč, velikán Froome je definitívne späť

Chris Froome
Chris Froome

LONDÝN - Štvornásobný víťaz Tour de France Chris Froome sa už takmer úplne zotavil z ťažkých zranení, ktoré utrpel vlani v júni pri páde vo Francúzsku. Tridsaťštyriročný cyklista to povedal po tom, čo sa pomocou aplikácie Zwift zúčastnil virtuálneho tréningu svojho tímu Ineos spoločne s Geraintom Thomasom a Eganom Bernalom, ktorí ovládli "Starú dámu" v minulých dvoch rokoch.

"Rehabilitácia postupuje naozaj dobre. Dokonca by som sa nebál povedať, že už je prakticky dokončená," povedal Froome v rozhovore na YouTube. Rodák z Nairobi vlani počas Critérium du Dauphiné narazil do steny domu a zlomil si stehennú kosť, hrudnú kosť, krčný stavec, lakeť a rebrá. "Stále ešte robím cvičenia, aby som posilnil pravú stranu, kde som mal zranenia, ale inak som späť v normálnom tréningu a ide to fakt dobre," dodal.

Koncom februára sa Froome vrátil po osemmesačnej pauze do pelotónu na pretekoch Okolo SAE, ktoré boli kvôli šíreniu COVID-19 predčasne ukončené. Teraz je v karanténe na juhu Francúzska. "Je mi fajn. Mám čo robiť, pretože trénujem na valcoch, čo sa dá," povedal skvelý vrchár a časovkár, ktorý vyhral tiež Vueltu a Giro d'Italia.

Formu v pretekoch si v najbližšej dobe otestovať nemôže. Profesionálna cyklistická sezóna je zastavená minimálne do konca mája a v ohrození je i Tour de France, ktorá má začať 27. júna.


Tagy: Chris Froome Geraint Thomas Egan Bernal Ineos

Zdroj:
ČTK
Foto:
SITA/AP/Mahmoud Khaled

DISKUSIA