Mosley je za okamžité ukončenie sezóny F1: Čakanie zvyšuje riziko, že straty budú privysoké

Bývalý prezident Medzinárodnej automobilovej asociácie (FIA) Max MosleyBývalý prezident Medzinárodnej automobilovej asociácie (FIA) Max Mosley Zdroj: TASR/AP/Alastair Grant

LONDÝN - Bývalý prezident Medzinárodnej automobilovej federácie (FIA) Max Mosley radí svojmu nástupcovi Jeanovi Todtovi, aby definitívne zrušil túto sezónu F1. V rozhovore pre agentúru DPA 80-ročný Brit uviedol, že čakanie iba predĺži agóniu, v ktorej sa pre pandémiu koronavírusu momentálne seriál MS nachádza.

"Tímy a organizátori Veľkých cien by mali mať záložné plány a mali by už dostať možnosť konať. Momentálne sú v kóme a mnohí strácajú peniaze. Ak sa bude stále len čakať, zvyšuje sa riziko, že straty budú privysoké," vyjadril sa Mosley, ktorý FIA viedol v rokoch 1993 až 2009.

Vedenie seriálu už odložilo či zrušilo 9 z 22 podujatí v sezóne. Šampionát by mohol začať najskôr 28. júna, keď je na programe Veľká cena Francúzska v Le Castellet. Aj tú však zrejme odložia. Nikdy v histórii ešte MS tak neskoro neodštartovali. Na vyhlásenie titulu majstra sveta sa musí odjazdiť aspoň osem veľkých cien. Organizátori už predtým odložili podujatia v Austrálii, Bahrajne, Číne, Vietname, Holandsku, Azerbajdžane, Španielsku a Kanade. VC Monaka úplne zrušili.

"Neexistujú záruky, že by sa mohlo začať dokonca v júli. Podľa môjho názoru to skôr vyzerá, že nie. FIA a F1 musia konať a dostať šancu na reformu Formuly 1 na oveľa solídnejšej finančnej báze do budúcnosti," doplnil Mosley, podľa ktorého sú podujatia bez divákov nemysliteľné: "Bola by to finančná katastrofa pre väčšinu podujatí."

Viac o téme: F1 FIA Jean Todt Max Mosley
  • Autor: © Zoznam/
  • FOTO: TASR/AP/Alastair Grant
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy