Sagan poriadne nahneval cyklistického súpera: Bol som na konci so silami, vytrasený a unavený!

Peter Sagan
Peter Sagan

BRATISLAVA - Jeden z mnohých slávnych momentov Petra Sagana. Muž, ktorý baví cyklistický svet nielen na trati, ale aj mimo nej. Veľký zabávač je však v prvom rade talentovaný športovec. Vo svojom odvetví patrí k najlepším na svete. Jeho kniha úspechov je poriadne tučná. Jedným z najcennejších triumfov je ten z francúzskych pretekov Paríž - Roubaix. Stalo sa tak v ešte v roku 2018. Nie každý však vie, čo všetko sa na trati vtedy stalo. Sagan poriadne vytočil jedného zo súperov.

Jednodňové podujatie, v ktorom dostanete iba jednu šancu. Peklo na kolesách. Poriadne náročná trať, ktorá pretekárov vyšťaví do úplného dna. Na slávnych pretekoch Paríž - Roubaix sa mnoho jazdcov snaží dostať do úniku, pretože v pelotóne, ktorý obsahuje tie najväčšie esá cyklistického sveta, je takmer nemožné presadiť sa. Elitné tímy kontrolujú dianie, a tak je jedinou šancou na rozprávkový triumf únik. Aj v roku 2018 sa o únik jazdci viackrát pokúšali. Ten posledný, napokon jediný úspešný, bol aj s Petrom Saganom. Ten sa fantasticky odtrhol svojim súperom a pripojil sa k malej vedúcej skupinke jazdcov. 

Na tieto momenty si spomína jeden z aktérov úniku Jelle Wallays, ktorému liezol Peter Sagan poriadne na nervy. Prezradil to v rozhovore pre pravda.sk. Všetci museli zabrať, aby mal únik šancu na úspech. Každý išiel na 100%. Keď bol Sagan tesne za Wallaysom, rozhodol sa ho zneužiť na menšiu opravu. Konkrétne jeho bicykel. Vo vysokej rýchlosti mu najmenej dvakrát udrel do zadného kolesa. Mal vraj pokrivené riadidlá a snažil sa ich narovnať. Keď je človek na dne fyzických síl a niekto ho odzadu atakuje, určite to nie je príjemné: "Pekne ma nahneval. Veď si len predstavte, že ste na konci so silami, vytrasený z kociek, unavený a zaprášený a zrazu vám Sagan toto začne robiť. Pravdaže som bol nasrdený. Pýtal som sa ho na dôvod, prečo to robí. Pretekári by takúto situáciu mali ustáť. Príjemné mi to však rozhodne nebolo."

Celá situácia sa napokon obišla bez pádu, lenže Wallays to napokon až do cieľa nevydržal. Sám priznal, že Saganove provokácie za to nemohli, skrátka mu len došli sily. O prvenstvo si to rozdali Sagan so Silvanom Dillierom, ktorí spoločne prišli na záverečný velodrom. Tu sa ukázali skúsenosti a talent. Sagan zapol na maximum a súpera tesne pred cieľom razantne predbehol a pohodlne triumfoval.


Tagy: Peter Sagan Silvan Dillier Paríž - Roubaix Jelle Wallays

Zdroj:
športky
Foto:
BORA - hansgrohe/Bettiniphoto; Video: Youtube

DISKUSIA