Všetky športy v USA môžu dostať zelenú: Potvrdenie prišlo od experta z Bieleho domu!

Anthony FauciAnthony Fauci Zdroj: SITA/AP/Alex Brandon

LOS ANGELES - Podľa renomovaného imunológa Anthonyho Fauciho sa športové podujatia v USA môžu opäť rozbehnúť, musia však byť pri nich dodržané prísne hygienické opatrenia a nesmú sa konať za prítomnosti divákov. Zámorské súťaže sú pre pandémiu nového koronavírusu približne od polovice marca až do odvolania prerušené, s ich reštartom by sa podľa Fauciho mohlo začať o niekoľko týždňov.

Komisár NHL Gary Bettman odhaduje, že zámorská hokejová súťaž by sa opäť mohla rozbehnúť v letných mesiacoch. Predstavitelia NBA pracujú s plánom, že by sa v upravenom formáte dohral aktuálny ročník v Las Vegas alebo na Bahamách, golfová PGA zasa zvažuje možnosť pokračovať bez divákov už 11. júna turnajom v texaskom Fort Worth.

"Existuje spôsob, ako by bolo možné v krátkom čase obnoviť športové súťaže. Základnou podmienkou je vylúčenie verejnosti, nikto okrem aktérov nesmie byť na štadióne. Je nevyhnutné zabrániť šíreniu ochorenia, športovci by tak boli nútení obmedziť kontakt s okolitým svetom a pravidelne by sa museli podrobiť testom," citovala agentúra AFP slová Fauciho, ktorý je člen pracovnej skupiny Bieleho domu na boj proti pandémii koronavírusu.

V USA sa situácia s koronavírusom vyvíja dramaticky, celkovo evidovali k štvrtkovému ránu viac než 644.000 prípadov, vyše 28.500 ľudí chorobe podľahlo.

Viac o téme: Gary Bettman Anthony Fauci
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA/AP/Alex Brandon
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články