Po slovenskom hokejovom talente by mali siahnuť tímy NHL: Mám dobrú šancu byť draftovaný

Samuel Kňažko
Samuel Kňažko

BRATISLAVA - Konečne silný rok pre Slovensko na drafte. Aspoň tak to vyzerá pri pohľade na konečný rebríček CSS, v ktorom sa nachádza až deväť Slovákov. Viacero z nich by si mali tímy reálne aj vybrať. Jedným z najlepších mladých hráčov bude Samuel Knažko. Stále iba 17-ročný obranca zlepšuje svoje hokejové schopnosti vo Fínsku a v tohtoročnom drafte by mal zaujať niektorý z tímov NHL.

Kňažko pôsobí už dve sezóny vo Fínsku, kde na sebe neustále pracuje a rozvíja svoj hokejový talent. Fínsky hokej má vo svete silné zastúpenie a ich liga patrí k najkvalitnejším. Pre pandémiu koronavírusu sa však ročník nedohral: "Epidémia prerušia našu ligu, keď sme hrali štvrťfinále. Za normálnych okolností by sme odohrali ešte minimálne tri zápasy. V tej dobe ešte neboli v krajine žiadne výrazné opatrenia. Všetko vyzeralo normálne, akoby sa nič nedialo. Na Slovensko som letel hneď na druhý deň, ako sme sa dozvedeli, že sa liga zrušila. Prvé tri týždne som iba odpočítal, aj kvôli tomu, že som mal dva týždne domácu karanténu, takže som nemohol nikam chodiť. Teraz mám plán na trénovanie, ktoré mi zaberie väčšinu dňa. Popri tom si zahrám aj videohry."

Po príchode do krajiny nastupoval mladý Kňažko v osemnástke tímu TPS Turku. Následne sa presunul do dvadsiatky, za ktorú odohral drvivú väčšinu zápasov. V minulej sezóne 50 so ziskom 18 bodov a v tej aktuálnej 51 zápasov, v ktorých získal až 29 bodov. "Zmluvu mám platnú ešte na jednu sezónu, takže mám v pláne pokračovať v TPS. Vo Fínsku som s ničím nemal problém. Majú tam skvelé podmienky, nemám sa na čo sťažovať. Bolo o mňa dobre postarané," povedal Kňažko v rozhovore pre Športky.

Perspektívny obranca si napriek nízkemu veku vyskúšal aj reprezentáciu Slovenska v kategórii do dvadsať rokov, kde načerpal cenné skúsenosti. Bola to tiež možnosť ukázať sa pred skautmi, ktorých býva na podobných udalostiach mnoho. V rebríčku centrálneho skautského úradu skončil Kňažko medzi hokejistami z Európy na solídnom 42. miesto: "Umiestnenie je síce pekné, ale tieto rankingy nič neznamenajú. Výber je na tímoch. Je pekné vidieť sa v takomto rebríčku, ale veľkú váhu tomu neprikladám. S pár tímami som už v kontakte bol. Je mi jedno, kto si ma vyberie, každý tím je dobrá organizácia. Myslím si, že mám dobrú šancu byť draftovaný, ale nie je to všetko iba o drafte."


Tagy: TPS Turku Samuel Kňažko

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka NHL
Zdroj:
športky
Autor:
© Zoznam/Rendek
Foto:
TASR – Martin Palkovič

DISKUSIA