Cyklistická legenda Merckx bráni jedno z top podujatí: Skutočné Giro musí mať 21 etáp!

Ilustračné fotoIlustračné foto Zdroj: TASR/Alessandro Di Meo/ANSA via AP

RÍM - Organizátori Giro d'Italia nebudú súhlasiť s možnosťou skrátenia itineráru tohtoročných pretekov. S úvahami o znížení počtu etáp prišli talianske médiá po tom, ako Medzinárodná cyklistická únia (UCI) v dôsledku pandémie koronavírusu upravila súťažný kalendár na túto sezónu.

"Po preložení Tour de France o dva mesiace hrozí Giru skrátenie itineráru," uviedol vo štvrtkovom vydaní denník La Gazzetta dello Sport. UCI v stredu oznámila, že hneď po skončení Tour sa od 20. do 27. septembra budú konať vo Švajčiarsku majstrovstvá sveta, nasledovať bude Giro a španielska Vuelta. Presné dátumy oboch podujatí Grand Tour zatiaľ nepotvrdili.

"Budeme sa brániť, pokiaľ sa pokúsia skrátiť preteky o jeden týždeň," vyhlásil riaditeľ Gira Mauro Vegni. V pôvodnom termíne malo podujatie odštartovať 9.-31. mája v Maďarsku, napokon sa uskutoční zrejme až v októbri. "Verím, že cyklistická tradícia zostane neporušená. Som presvedčený, že skutočné Giro musí mať 21 etáp. Každé veľké preteky trvajú tri týždne. Tak by to malo byť," uviedol päťnásobný celkový víťaz Gira a trojnásobný majster sveta Eddy Merckx.

Viac o téme: Gira Mauro Vegni Eddie Merckx
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: TASR/Alessandro Di Meo/ANSA via AP
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články