Slovenská légia silnejšia o nového muža: Brankár z reprezentácie mieri do Fínska

Matej TomekMatej Tomek Zdroj: TASR - Martin Baumann

HELSINKI - Slovenský hokejový brankár Matej Tomek bude v kariére pokračovať v najvyššej fínskej súťaži. Vo štvrtok podpísal ročnú zmluvu s opciou s klubom SaiPa Lappeenranta, v ktorom rozšíril početnú slovenskú légiu. Informovala o tom oficiálna webstránka účastníka Liigy.

Dvadsaťdvaročný Tomek pôsobil naposledy v Trenčíne, v predčasne ukončenej tipsportligovej sezóne odchytal za Duklu 32 stretnutí s priemerom 2,34 gólu na zápas a úspešnosťou zásahov 92,7 percenta. Jeho nový kontrakt zahrňuje aj ročnú opciu, v prípade vhodnej ponuky môže v opčnej sezóne 2021/2022 odísť do KHL. V novom tíme sa stretne s krajanmi - obrancom Máriom Grmanom a útočníkmi Tomášom Záborským a Filipom Krivošíkom.

"S klubom som bol už dlhšie v kontakte. Samozrejme, to, že v mužstve pôsobia moji traja krajania, mi rozhodovanie trochu uľahčilo. S Máriom sme spoločne vyrastali, narodili sme sa v rovnaký rok, prakticky celú kariéru sme nastupovali proti sebe na klubovej úrovni, respektíve hrali spolu v národnom tíme. Filip pochádza rovnako ako ja z Bratislavy, v lete s ním zvyknem spoločne trénovať. Tomáša som doteraz až tak nepoznal, ale bol mi veľmi nápomocný počas celého procesu, keď som sa vypytoval na mesto či tím," uviedol Tomek pre web SaiPy.

Tomeka draftoval v roku 2015 v 3. kole klub NHL Philadelphia Flyers, v minulosti chytal v zámorských súťažiach NAHL a USHL ako i univerzitnej NCAA. "To, že som bol draftovaný, je skvelé, ale neznamená to, že moja cesta do NHL bude ľahšia. NHL je stále môj cieľ, no teraz sa chcem sústrediť na prípravu na ďalšiu sezónu. Budem sa snažiť odovzdať v drese SaiPy maximum," povedal slovenský reprezentačný brankár.

Podľa trénera brankárov SaiPy Janneho Valtonena sledoval klub Tomeka už dlhší čas. "Videli sme viacero zápasov, v ktorých chytal a presvedčil nás o svojich kvalitách. Všetky správy o ňom boli skutočne pozitívne. Je atletický typ športovca, technicky výborný," pochválil Valtonen mladého brankára.

Viac o téme: Matej Tomek SaiPa Lappeenranta Janne Valtonen
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: TASR - Martin Baumann
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články